oprac. Mateusz Kaluga| 

Cugowski dostaje 1722 zł emerytury. "Nie mam żalu"

79

Dziś (30 maja) 74 lata kończy Krzysztof Cugowski. - W starości jedyna pozytywna rzecz to doświadczenie. Nic więcej, starość jest do chrzanu - mówi legendarny wokalista Budki Suflera w wywiadzie z "Faktem". Piosenkarz zdradził również, dlaczego otrzymuje niską emeryturą.

Cugowski dostaje 1722 zł emerytury. "Nie mam żalu"
Cugowski dostaje 1722 zł emerytury. "Nie mam żalu" (AKPA, AKPA)

Krzysztof Cugowski to legendarny piosenkarz. Wokalistą Budki Suflera był w latach 1974–1978 i 1983–2014. Potem przez 4 lata występował w zespole Cugowscy, który współtworzył z synami - Piotrem i Wojciechem. Obecnie występuje z "Zespołem Mistrzów". Przygotowuje koncerty z okazji 55-lecia na scenie. We wrześniu premiera nowej płyty.

Krzysztof Cugowski może liczyć na 1722 zł świadczenia emerytalnego - ujawnia "Fakt". Jest w bardzo podobnej sytuacji, jak inni piosenkarze "starszej daty". "Onet" informował, że Ryszard Rynkowski dostaje 1160 zł, a Maryla Rodowicz 2000 zł.

W PRL- u to nie był zawód, dlatego nikt nie odprowadzał żadnych składek społecznych. Zaczęliśmy płacić te składki dopiero po roku 1989 roku. I ja jako prowadzący działalność gospodarczą płaciłem podstawową stawkę i z tego mi wyszły tak niskie pieniądze. Nie mam do nikogo pretensji, ani żalu, po prostu jest taki system i tyle. Póki jestem zdrowy i nic mi nie dolega, to dam sobie radę - tłumaczy Krzysztof Cugowski w rozmowie z Faktem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maja Ostaszewska wspiera społeczność LGBTQ+. "Idę na Paradę Równości. Nie ma we mnie zgody na jakąkolwiek dyskryminację"

Krzysztof Cugowski o emeryturze

Już dziewięć lat jestem emerytem. I raz już to powiedziałem wiele lat temu, że emerytura jest bardzo niska i nie chcę się już tego powtarzać. Wtedy to było powyżej tego progu dolnego, ale nigdy nie powiedziałem, że ubolewam na tym. Nieraz czytam, że moi koledzy branżowi mają dokładnie takie same problemy, więc ja nie jestem wyjątkiem. Dopóki jestem zdrowy, to pracuję, a emerytura specjalne mnie nie interesuje. A, że nadal jest bardzo niska, nic na to nie poradzę. I nie mam do nikogo pretensji - dodał w rozmowie z "Faktem" Cugowski.

Wokalista stwierdził również, że nie wie, czy jego świadczenie jest waloryzowane. Nie wie również, czy dostaje "13" i "14". - Emerytura przychodzi na moje konto. Jakby co miesiąc listonosz mi ją przynosił to, by się dopiero uśmiał. Na szczęście nie wiem, jaka jest, więc nie ma o czym mówić - zakończył.

30 maja Cugowski kończy 74 lata. Jak mówi "Faktowi", młodzi ludzie nie wiedzą jak wygląda życie. Według niego, życie jest krótkie i dopiero w jego wieku można spojrzeć na rzeczy, których w przeszłości się nie zrobiło.

W starości jedyna rzecz pozytywna to doświadczenie. Nic więcej, starość jest do chrzanu. Ale to, że człowiek stary ma doświadczenie, to jest jedyny plus starości. Trzeba się cieszyć dniem dzisiejszym i mieć jeszcze nadzieję na jutro, a dalej to jest takie niepewne wróżenie - stwierdził Cugowski.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić