76-letni Schwarzenegger właśnie przeszedł operację. Co się dzieje?

20

Arnold Schwarzenegger przyszedł na świat z wrodzoną wadą serca. Pierwszy zabieg serca przeszedł w 1997 r., krótko po premierze filmu "Batman i Robin". Teraz znów poszedł po nóż - gwiazdor dostał rozrusznik serca. "Stałem się bardziej maszyną" - skomentował, nawiązując do swojej filmowej kariery.

76-letni Schwarzenegger właśnie przeszedł operację. Co się dzieje?
Arnold Schwarzenegger w szpitalu (Materiały prasowe)

Arnold Schwarzenegger, były gubernator stanu Kalifornia, ikona światowego kina i kulturystyki, po wielu latach zmagań z problemami serca, poddał się zabiegowi implantacji rozrusznika. Informację o stanie zdrowia 76-letni idol zamieścił na swej internetowej stronie Arnold’s Pump Club.

W zeszły poniedziałek przeszedłem operację, dzięki której stałem się bardziej maszyną: dostałem rozrusznik serca. Muszę wam powiedzieć, że samo przyznanie się do tego jest sprzeczne z moim wychowaniem w Austrii, gdzie nikt, nigdy nie mówił o kwestiach medycznych. Wszystko, co dotyczy opieki zdrowotnej, trzymałeś dla siebie - podzielił się ze swoimi fanami Schwarzenegger.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: FUBAR Oficjalny Zwiastun Lektor PL Netflix Serial

Twardziel znany z ekranów zdecydował się na otwarte przedstawienie swojej historii w mediach społecznościowych, inspirując wielu ludzi, którzy, podobnie jak on, przyszli na świat z z dwupłatkową zastawką aortalną (zamiast trzech płatów). Szczere rozmowy z fanami na temat kondycji Schwarzeneggera dały jego chorym wielbicielom siłę i nadzieję na przetrwanie.

Arnold wraca do formy

"Chcę wam również przekazać, że radzę sobie świetnie! W poniedziałek miałem operację, a w piątek byłem już na dużej imprezie ekologicznej z moją przyjaciółką i pasjonatką fitnessu Jane Fondą" – relacjonował Schwarzenegger. "Takie jest życie z genetycznymi problemami z sercem. Ale nie usłyszycie, jak narzekam" – zakończył.

Schwarzenegger podkreślił, że jego dobre samopoczucie jest efektem "pilności, utrzymywania kontaktu lekarzami i słuchania ich poleceń". Przypomniał również, iż jego matka nie miała wykonanej operacji wymiany zastawki i zmarła w 1998 roku.

Kim jest Arnold Schwarzenegger?

Arnold Schwarzenegger to jedna z najbardziej ikonicznych postaci w historii kina i w kulturze popularnej. Urodził się w 1947 roku w Austrii i swoją karierę rozpoczął jako kulturysta, zdobywając tytuł Mr. Universe w młodym wieku. Jednak wkrótce stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie. Jego charakterystyczny akcent oraz imponująca sylwetka sprawiły, że świetnie sprawdzał się w filmach akcji. Jego najbardziej znane role w filmach takich jak "Terminator", "Predator" czy "Conan Barbarzyńca" uczyniły go legendą kina.

Schwarzenegger angażował się również w politykę. W latach 2003-2011 pełnił funkcję gubernatora stanu Kalifornia. Jako polityk promował m.in. ochronę środowiska, edukację oraz zdrowy styl życia. Schwarzenegger, który na samym tylko Instagramie ma ponad 26 mln fanów, pozostaje inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie, którzy podziwiają jego determinację, siłę charakteru i nieustępliwość w dążeniu do celu.

Autor: AKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić