Adam Ferency z żoną na premierze "Samych swoich". Walczyli o związek, gdy na jaw wyszedł romans

0

Adam Ferency niedawno zjawił się z żoną, Małgorzatą Dziewulską, na premierze filmu "Sami swoi. Początek", gdzie wcielił się w rolę wujka Pecyny. Wspólne wyjście było świadectwem ich silnej więzi, pomimo dawnych problemów, w tym kryzysu zdrowotnego aktora i jego wcześniejszej niewierności.

Adam Ferency z żoną na premierze "Samych swoich". Walczyli o związek, gdy na jaw wyszedł romans
Adam Ferency i jego żona mają za sobą kilka poważnych kryzysów (AKPA)

Adam Ferency, którego kariera nabrała rozpędu w okresie polskiego kina moralnego niepokoju, zdobył uznanie za swoje portrety skomplikowanych postaci. 72-letni gwiazdor sprawdził się w charakterystycznych rolach, jak choćby funkcjonariusza UB w "Przesłuchaniu" z 1982 r. Jego życie zawodowe obfituje w świetne kreacje. A co z prywatnym?

To momentami bywało pełne dramatyzmu, szczególnie po romansie z Patrycją Soliman, który zaowocował głośnymi doniesieniami medialnymi i... córką. Mimo tej burzy jego żona, Małgorzata Dziewulska, wybrała pozostanie u boku partnera. To na pewno nie była łatwa decyzja dla żadnego z małżonków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gwiazdy, które przyznały się do zdrady. Było o tym głośno

Ferency miał romans z młodą aktorką. Jest ojcem jej dziecka

Do romansu doszło w 2006 r., gdy Ferency i Soliman spotkali się na planie "Jasminum". 24-letnia aktorka wykazywała głębokie zainteresowanie swoim o 30 lat starszym kolegą z branży, który cieszył się dużą popularnością. Zainteresowanie przerodziło się uczucie. Mężczyzna nie był wolny - od lat był żonaty z Małgorzatą Dziewulską, znaną teatrolożką, z którą miał dwoje dorosłych dzieci.

Pomimo tych okoliczności młoda aktorka i jej doświadczony partner zdecydowali się na romans. Niedługo po tym, Soliman zaszła w ciążę. Teraz Franciszka, owoc głośnej relacji, jest już nastolatką.

Adam Ferency miał problemy zdrowotne

Aktor ma za sobą również poważny kryzys zdrowotny. W 2016 r. przeżył zawał serca, który omal nie zakończył się tragicznie.

Nagle poczułem coś dziwnego, jakby ktoś mi bateryjkę pod mostek włożył. Nie był to żaden wielki ból, ale coś nowego, dlatego zwróciłem na to uwagę. Pomyślałem, że nie powinienem już dziś palić – opowiadał w wywiadzie dla "Wprost".

Początkowo bagatelizował objawy, w końcu jednak żona aktora zadzwoniła po pogotowie. - Zeszliśmy do karetki. Mieliśmy jechać i nagle bateryjka zmieniła się w bombę atomową. Niewiele pamiętam z tego, co się działo. Ale zapamiętałem, jak wyszarpują mnie z tej karetki już przy szpitalu. Ci ludzie uratowali mi życie - mówił gwiazdor.

Adam Ferency rzucił palenie, ale nie alkohol

Po ataku serca aktor na dobre rozstał się z papierosami. Ale nie z mocniejszymi trunkami.

- Mówię do lustra: "Jestem alkoholikiem, który w wieku 72 lat ciągle pracuje". (...) Całe życie piłem. (...) Cały czas prowadzę walkę ze sobą, z sukcesami. (...) Dzięki robocie i rodzinie łatwiej radzę sobie z moim alkoholizmem. Wiem, że nie mogę się zagubić w alkoholu. (...) muszę potem stanąć przed rodziną, która się martwi, żebym nie zdechł przez ten alkohol. Nie chcę zdechnąć z powodu alkoholizmu - wyznał w Onecie.

Mimo problemów i życiowych wyzwań Małgorzata Dziewulska, ceniona teatrolożka, nie zdecydowała się opuścić męża, podobnie jak on nie porzucił jej. Wybrali wspólne życie z dala od błysków fleszy. Nieczęsto pojawiają się razem publicznie. Niedawno zrobili wyjątek - wzięli udział w premierze filmu "Sami swoi. Początek".

Autor: AKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić