Andrzej Duda dawno nie był tak oburzony. "Tę, którą sobie wytrzepał z rękawa?"

40

W czwartek 18 kwietnia Michał Rachoń wyjątkowo spotkał się widzami programu "#Jedziemy" nie rano, a wieczorem. A to za sprawą wizyty prezydenta Polski w USA. Dziennikarz TV Republika rozmawiał w Nowym Jorku z Andrzejem Dudą, który zdradził mu kulisy spotkania z Donaldem Trumpem. Prezydent odniósł się także do spraw krajowych.

Andrzej Duda dawno nie był tak oburzony. "Tę, którą sobie wytrzepał z rękawa?"
Wywiad z Andrzejem Dudą w konsulacie RP w Nowym Jorku (Materiały prasowe)

W środę 17 kwietnia prezydent Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem w jego prywatnym apartamencie. Wizyta trwała około 2,5 godziny. TV Republika poświęciła temu wydarzeniu wiele miejsca. Dziennikarze stacji Tomasza Sakiewicza mówią jednym głosem – to wielki sukces i ogromne wyróżnienie dla polskiego prezydenta.

Zwieńczeniem wiadomości na temat spotkania "wielkich przywódców" był wieczorny (naszego czasu) wywiad z Andrzejem Dudą, który Michał Rachoń przeprowadził w konsulacie Rzeczpospolitej w Nowym Jorku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zapytaliśmy o zmiany w TVP. Skrajne opinie Polaków

Andrzej Duda nie krył radości i dumy, że doszło do jego prywatnej wizyty u Donalda Trumpa.

To było bardzo miłe spotkanie. Przede wszystkim cieszę się z tego zaproszenia, bo ono w jakimś sensie ma szczególny charakter i pokazuje tą więź, która łączy mnie z prezydentem Donaldem Trumpem. To było zaproszenia de facto do prywatnego mieszkania w Trump Tower. I tam w prywatnym apartamencie pana prezydenta rozmawialiśmy.

- Było jak to na spotkaniu dwóch przyjaciół, którzy przez 4 lata realizowali ważne zadania dla swoich krajów współpracując ze sobą i którzy uważają, że wiele dobrego po tej współpracy jest do dzisiaj – przekonywał Andrzej Duda.

Pytanie o Tuska i Bodnara

Rachoń sprowadził prezydenta na ziemię przytaczając wypowiedź Donalda Tuska, który miał powiedzieć, że Europa jest silniejsza politycznie i gospodarczo niż Rosja i Stany Zjednoczone razem wzięte, stąd jego inicjatywa włączenia się europejskiej kopuły obrony antyrakietowej.

- Jak patrzy pan na te wypowiedzi? Stany Zjednoczone postawione jako rywal na jednej szali z Federacją Rosyjską. To coś, czego nie słyszeliśmy w Polsce do tej pory.
- To rzeczywiście ciekawe poglądy, ja mam inne. (…) Być może warto to rozważyć inne formy obrony, ale na pewno nie na zasadzie, że porzucimy nasze projekty i nagle przerzucimy się na coś, co jest lansowane przez niemiecki biznes i niemiecki przemysł oraz niemieckich polityków.

Pod koniec rozmowy Rachoń podjął temat związany z przedstawieniem przez prokuraturę zarzutów Kamińskiemu i Wąsikowi za to, że podjęli obowiązki posłów po ułaskawieniu. Reakcja prezydenta była bardzo gwałtowna.

- Jaka prokuraturę? Tę, którą sobie wytrzepał z rękawa pan Bodnar. Tak, pan Bodnar wytrzepał sobie prokuraturę z rękawa. Wymyślił sobie kompletnie bezprawny sposób wyłonienia nowego prokuratora krajowego i to zrobił. Wbrew moim protestom. Powtarzam więc, jaka prokuratura?

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" pochylamy się nad "Mocnym tematem" Netfliksa, załamujemy ręce nad szokującą decyzją Disney+, rzucamy okiem na "Nową konstelację" i jedziemy do Włoch z "Ripleyem". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Autor: ANN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić