Anita Werner nie mogła powiedzieć tego na wizji. "Nie będę cytować"

8

Anita Werner poprowadziła wydanie "Faktów" TVN 15 kwietnia 2024 r. Doświadczona dziennikarka na wizji "znokautowała" polityka, o którym była mowa w jednym z materiałów. Uznała, że nie zacytuje tekstów pisanych w sieci przez Jacka Protasiewicza, bo "nie wypada" tego robić. Dlaczego?

Anita Werner nie mogła powiedzieć tego na wizji. "Nie będę cytować"
Anita Werner prowadziła "Fakty" 15 kwietnia 2024 r. (Kadr z programu)

Jacek Protasiewicz swoim ostatnim wyczynem narobił zamieszania nie tylko w sieci, ale w mediach w ogóle. Jego koledzy i koleżanki z PSL czy Trzeciej Drogi raczej nie są zachwyceni. 56-letni polityk, poseł na Sejm trzech kadencji i były poseł do Parlamentu Europejskiego, a w 2024 r. wicewojewoda dolnośląski 15 kwietnia stracił tę ostatnią posadę. Dymisja nastąpiła po serii wulgarnych wpisów. Zadecydował o niej Donald Tusk.

Protasiewicz w miniony weekend był bardzo aktywny na platformie X, gdzie sprzeczał się z politykami i dziennikarzami. Wpisy były na tyle szokujące i wulgarne, że gdy Anita Werner zapowiadała materiał na temat polityka w ostatnich wieczornych "Faktach", musiała jego słowa ocenzurować. Nie dawały się bowiem do publicznego przytaczania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe twarze TVP

Werner i słowami, i mimiką dała widzom znać, że podobne ekscesy polityków nie są przez media akceptowane. Wpisy Protasiewicza, choć ważne ze względu na materiał przedstawiany widzom, nie nadawały się do cytowania.

Werner nie odważyła się zacytować polityka. Dlaczego?

- Jacek Protasiewicz nie będzie już wicewojewodą dolnośląskim. Po jego kilku internetowych wpisach dziś odwołał go premier Tusk. Nie będę państwu cytować, co pisał Protasiewicz, bo mi nie wypada - rzuciła Werner w programie TVN-u tuż przed emisją materiału o polityku.

"Fakty" TVN lakonicznie o sprawie Protasiewicza

Dziennikarze "Faktów" nie pokazali widzom zbyt obszernego reportażu o polityku. Ograniczyli się do zaprezentowania wypowiedzi wojewody dolnośląskiego Macieja Awiżenia. Ten tłumaczył odwołanie Protasiewicza z piastowanego przez niego stanowiska "brakiem nieposzlakowanej opinii". Wspomniał również o przeprosinach, jakie wystosował polityk.

Protasiewicz zdymisjonowany

Jak przekazało Centrum Informacyjne Rządu premier Donald Tusk "podjął decyzję o odwołaniu Jacka Protasiewicza ze stanowiska II wicewojewody dolnośląskiego".

"Prezes Rady Ministrów powołuje i odwołuje wojewodów na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W przypadku wicewojewodów do powołania i odwołania wymagany jest wniosek właściwego wojewody" - napisano w komunikacie CIR.
Autor: AKG
Źródło:Biostat
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić