Dramatyczne losy Darii Trafankowskiej. Cierpiała z wielu powodów

0

20 lat temu zmarła Daria Trafankowska. Największą rozpoznawalność przyniósł jej serial "Na dobre i na złe", w którym wcielała się w postać Danuty Dębskiej-Tretter, siostry oddziałowej. Aktorka urodzona w Poznaniu ma na koncie również szereg innych ról.

Dramatyczne losy Darii Trafankowskiej. Cierpiała z wielu powodów
Daria Trafankowska (AKPA)

Dokładnie 20 lat temu Daria Trafankowska przegrała walkę z rakiem trzustki. Zmarła w wieku 50 lat, a pochowana została na Starych Powązkach w Warszawie. Gwieździe nie pomogła niestety nowoczesna terapia, na którą wyjechała do Austrii.

Nowotwór nie był jedynym problemem Trafankowskiej. Aktorka musiała zmagać się również z różnymi dramatami życiowymi. Gdy była w ciąży, jej ukochany zmarł tragicznie. Później doświadczyła bolesnego rozwodu z mężem - reżyserem Waldemarem Dzikim, z którym miała syna Wita, popularnego dziennikarza muzycznego.

W okresie studiów związała się z idolem nastolatek Jackiem Zejdlerem. Był on gwiazdą seriali młodzieżowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Polacy się zorientowali". Szydło uderza w Tuska

Daria i Jacek stanowili wspaniałą parę. Niestety, pewnego dnia się rozstali. Kiedy była w ciąży, dostała od byłego partnera bardzo niepokojący list.

Poruszający, emocjonalny ton tego listu był dość zagadkowy. Trudno było zrozumieć, co jest przyczyną załamania autora. Duśka chciała zaraz odpisać, ale pochłonęły ją emocje przedpremierowe, odłożyła więc odpowiedź na potem. Ale potem już nie było. W parę dni po premierze "Braci Karamazow" usłyszała w garderobie rozmowę dwóch kolegów. Mówili o samobójczej śmierci młodego aktora. W pewnym momencie wymienili jego nazwisko. Duśka była pewna, że to przypadkowa zbieżność nazwisk. "O kim mówicie?" - spytała. "O Jacku". Jego spektakularna śmierć w sylwestrową noc wstrząsnęła Duśką - podkreśliła Hanna Karolak w książce "Duśka. Opowieść o Darii Trafankowskiej".

Dramatyczne losy Darii Trafankowskiej

Zejdlera znaleziono 2 stycznia 1980 roku w śpiworze. Leżał przy otwartym piekarniku kuchenki gazowej. Przez lata pojawiło się mnóstwo teorii na temat jego śmierci.

Po rozwodzie z Waldemarem Dzikim, z którym była 15 lat, została sama z synem. Reżyser związał się z dużo młodszą aktorką, Małgorzatą Foremniak. Na domiar złego na wylew zmarł jej tata, a mama zachorowała na poważną niewydolność krążenia - podkreśla "Super Express".

Przed uzyskaniem roli w kultowym serialu TVP2 Trafankowska miała ogromne problemy finansowe. Wszystko dlatego, że mnóstwo pieniędzy wydawała na leczenie mamy.

Bywało, że nie miałam na chleb i idąc ulicą, modliłam się o to, by znaleźć choć 10 złotych - mówiła podczas jednego z wywiadów.

Widzowie kojarzą Trafankowską choćby z serialu "Na dobre i na złe". Warto jednak zauważyć, że występowała także w serialach "Polskie drogi" oraz "Dom". Rozpoznawalność zyskała również dzięki programowi dla młodzieży "Szalone liczby".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić