Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

Kupił auto i dał je Lasce do naprawy. Kultowy bohater pracuje w Lesznie

49

Tomasz Bajer został szeroko zapamiętany jako odtwórca roli Laski w kultowej komedii "Chłopaki nie płaczą". Ostatnio dzięki jednemu z youtuberów motoryzacyjnych mogliśmy dowiedzieć się, co teraz robi i jak wygląda jeden z najsłynniejszych naturszczyków polskiego kina.

Kupił auto i dał je Lasce do naprawy. Kultowy bohater pracuje w Lesznie
Tomasz Bajer ułożył sobie życie po swojej kultowej roli w "Chłopakach nie płaczą". Co teraz robi? (YouTube, "Chłopaki nie płaczą", reż. Olaf Lubaszenko, Patryk Mikiciuk)

W kultowej komedii Olafa Lubaszenki Tomasz Bajer wcielił się w postać Laski - zbuntowanego młodzieńca i luzaka, przyjaciela głównego bohatera, Borysa. Laska charakteryzował się swoistym luzackim stylem, poczuciem humoru oraz zamiłowaniem do palenia trawki. Jego postać i wypowiadane przez nią kwestie stały się kultowe.

Ta rola przyniosła Tomaszowi Bajerowi dużą rozpoznawalność, a film "Chłopaki nie płaczą" m.in. dzięki jego niezapomnianym kwestiom, do dzisiaj cieszy się kultowym statusem i jest często wspominany jako jeden z najbardziej kultowych obrazów polskiej kinematografii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Deklaracja ws. broni jądrowej w Polsce. "Musi być jasna dla Rosjan"

Tomasz Bajer - "Życia nie oszukał"

Tomasz Bajer żył w Poznaniu, gdzie studiował filozofię. Zagrał jeszcze w "Poranku kojota" oraz "Kosmitach" i zniknął z dużego jak i małego ekranu.

W jednej z archiwalnych rozmów przyznał, że na koniec jego kariery filmowej miała wpływ śmierć kolegi z planu "Chłopaków nie płaczą", cenionego prezentera młodego pokolenia - Marcina Kołodyńskiego, gdyż "nie miał już gdzie się w Warszawie (tu odbywały się castingi - przyp. red.) zatrzymywać".

Bajer w pewnym stopniu spełnił marzenie "Laski z Polski" - jeździł po świecie. Pracował m.in. w USA i Australii. Do kraju wrócił kilka lat temu, a w 2022 wziął ślub z Julią.

"Laska ogarnia Bentleya"

W ostatnio opublikowanym materiale, na motoryzacyjnym kanale Patryka Mikiciuka, prowadzący wybrał się ze swoim uszkodzonym Bentleyem do serwisu w wielkopolskim Lesznie.

Okazało się, że tam właśnie pracuje Tomasz Bajer, który specjalizuje się w bezlakierowym usuwaniu wgnieceń karoserii aut oraz prowadzeniem kursów PDR.

W poniższym materiale dawny aktor opowiada o swoich codziennych zajęciach oraz uchyla rąbka tajemnicy na temat swojej kultowej roli:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Laska z Polski vs Bentley ze Szwajcarii! 😅 | Bentley Continental GT
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić