Maciej Dolega wycofał się z przejścia do TVN. Wyjaśnia powody

1

Miał być wielki powrót Macieja Dolegi do TVN, a okazuje się, że transfer dziennikarza związanego w ostatnich latach z kanałem TVP Info nie dojdzie jednak do skutku. Z przejścia do dawnej stacji zrezygnował sam Dolega, który o powodach swojej decyzji poinformował w oświadczeniu opublikowanym w jednym z branżowych serwisów.

Maciej Dolega wycofał się z przejścia do TVN. Wyjaśnia powody
Maciej Dolega nie pracuje już w TVP. Zrezygnował także z powrotu do TVN (AKPA, AKPA)

Maciej Dolega miał zasilić zespół reporterów "Dzień Dobry TVN", podobnie jak modelka i prezenterka Edyta Zając. Nowe twarze śniadaniówki miały zadebiutować na antenie w kwietniu, o czym Wirtualnemedia.pl informowały pod koniec marca. Teraz okazuje się jednak, że Maciej Dolega rezygnuje z przejścia do TVN, tłumacząc to względami osobistymi.

Maciej Dolega rezygnuje z przejścia do TVN. Dlaczego?

Bardzo żałuję, ale nie będę mógł w tym momencie sprawdzić się w nowych zadaniach. To czas, kiedy muszę być blisko mojej rodziny i wspierać najbliższą mi osobę w powrocie do zdrowia - czytamy w oświadczeniu Macieja Dolegi opublikowanym na stronach wspomnianego serwisu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe twarze TVP
Dostałem też ogrom wsparcia i dobrej energii od ludzi w mediach społecznościowych oraz od znajomych z różnych redakcji, którzy przeczytali o mojej współpracy z TVN-em. Bardzo to wszystko doceniam i jestem wdzięczny za okazaną życzliwość – napisał w dalszej części oświadczenia Dolega, dziękując także szefostwu i redakcji "Dzień Dobry TVN" za gotowość do współpracy.

Maciej Dolega poza TVP

Pod koniec marca Centrum Informacji TVP potwierdziło, że trzyletnia współpraca z Maciejem Dolegą dobiegła końca, a gospodarz porannego programu TVP Info, który w ostatnich miesiącach nie pojawiał się na antenie, nie jest już jej pracownikiem.

Maciej Dolega: kariera w telewizji

Przypomnijmy, że w 2021 roku Maciej Dolega dołączył do zespołu TVP Info. Prowadził tam poranne pasmo "Wstaje Dzień". Wcześniej od 2012 roku był związany z Grupą TVN. Zaczynał jako prezenter pogody w TVN, TVN24 i TTV, później prowadził m.in. "Teleserwis" w TVN24.

Co dalej z telewizyjną karierą prezentera? Póki co Dolega nie zdradza swoich zawodowych planów. Wiadomo jednak, że zajmuje się szkoleniami z wystąpień publicznych, o czym dość regularnie przypomina internautom. Zdjęcia, jakie w ostatnim czasie opublikował na swoim instagramowym profilu Dolega, jednoznacznie jednak wskazują, że prezenter wpadł w wir domowych obowiązków. Niedawno chwalił się m.in. budową tarasu.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: KME
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić