"Odlot" Sobali w TV Republika. Poszło na wizji

2

W niedzielę 25 lutego na antenie TV Republika znów miał miejsce atak skierowany w stronę Donalda Tuska i jego rządu. Tym razem związany był on ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", który przypada na 1 marca.

"Odlot" Sobali w TV Republika. Poszło na wizji
Jacek Sobala poprowadził niedzielne wydanie programu "Dzisiaj" (TV Republika)

W minioną niedzielę prowadzącym wieczorny program informacyjny "Dzisiaj" w Telewizji Republika był Jacek Sobala. Nie omieszkał w dosadnych słowach skwitować koalicji rządzącej, a wszystko to powiązał z Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy" wyklętych, którego jego zdaniem obecna władza nie zamierza celebrować. Szybko jednak okazało się, że zapowiadany przez prezentera reportaż kłóci się z przygotowanym materiałem.

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Z tej okazji na terenie całego kraju kluby "Gazety Polskiej" organizują bądź współorganizują różne uroczystości. Na naszej antenie obszernie informujemy państwa o tym wszystkim, bo obecnie władzę sprawują potomkowie tych, z którymi nasi bohaterowie walczyli - mówił prezenter w TV Republika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Majka Jeżowska o wysokich zarobkach w TVP. "To jest nieprzyzwoite"

Dalej było jeszcze "lepiej". Prowadzący uznał, że poza widownią Telewizji Republika "nie ma co liczyć na udział państwa rządzonego przez takich, którzy chcą wymazać pamięć o Ince Siedzikównie i o tym, że to ona zachowała się przyzwoicie. Że zachowała się tak, jak trzeba".

Było to zaledwie wprowadzenie. Następnie na ekranach wyświetlił krótki reportaż o zbliżającym się święcie. Nie pokrywał się on jednak z narracją Jacka Sobali.

Z materiału widzowie mogli dowiedzieć się, że Inicjatywę ustawodawczą związaną z ustanowieniem Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" "rozpoczął śp. prezydent Lech Kaczyński. Po jego śmierci prezydent Bronisław Komorowski podtrzymał projekt, który 3 lutego 2011 r. został uchwalony przez Sejm".

Należy wspomnieć, że w tym czasie władzę w Sejmie sprawowała koalicja PO-PSL, czyli rząd Donalda Tuska. Za ustanowieniem Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" głosowały wszystkie ugrupowania. W PO na 196 głosujących tylko 5 posłów zagłosowało "przeciw"

Kim jest Jacek Sobala? W przeszłości związany z Polskim Radiem, Radiem BiS i TVP Info. Z kolei od 2019 r. współpracuje z TV Republika, gdzie udziela się jako ekspert. Od niedawana jest też jednym z prowadzących program informacyjny "Dzisiaj". To właśnie tam w niedzielę 25 lutego padły skandaliczne słowa o "Żołnierzach wyklętych" i obecnej władzy.

Autor: ALG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić