TV Republika lepsza niż TVN24? Pokazali planszę z rozpiską godzinową. Rachoń zaciera ręce

14

Po grudniowych zmianach w TVP, TV Republika szybko przekształciła się z niszowej stacji w jedną z dziesięciu najpopularniejszych telewizji w Polsce. Aktualnie stacja intensywnie zabiega o możliwość dotarcia do widzów na terenie całego kraju, bez konieczności posiadania płatnej telewizji kablowej, nieustannie apelując do swoich sympatyków o finansowe wsparcie.

TV Republika lepsza niż TVN24? Pokazali planszę z rozpiską godzinową. Rachoń zaciera ręce
Michał Rachoń podzielił się radosną informacją (TV Republika)

W ostatnim czasie Telewizja Republika regularnie informuje o udziale w konkursie, którego wyniki zadecydują o przyznaniu miejsca na multipleksie. Wygrana sprawi, że Republika będzie dostępna nie tylko dla użytkowników płatnej telewizji kablowej czy internautów.

- Dziś TV Republika swoim zasięgiem obejmuje 62 proc. kraju. Z państwa pomocą już niedługo możemy docierać do każdego zakątka Polski - usłyszeli widzowie w poniedziałkowym (20.05) "Dzisiaj", gdzie przez moment wyświetliła się plansza z numerem konta bankowego i krzykliwym apelem: "Wesprzyj niezależne media! Nie pozwól na monopol medialny, wpłać na Fundację Niezależne Media!".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Bridgertonowie". Serialowa Penelope: "Przecież nie miałam być piękna!"

Autor reportażu podkreślał, że TV Republika stara się o miejsce na multipleksie, aby "każdy Polak mógł mieć dostęp do rzetelnych, sprawdzonych i niejednokrotnie przemilczanych przez inne stacje telewizyjne informacji". Przytoczono również dane pokazujące, że mimo ograniczonego zasięgu TV Republika momentami przewyższa lidera w kategorii stacji informacyjnych, czyli TVN24.

- Oglądalność Telewizji Republika wciąż rośnie. W piątkowy wieczór nasza stacja zdeklasowała konkurencję - ogłoszono widzom, po czym zaprezentowano odpowiedni wykres, a Michał Rachoń dodał swoje komentarze.

Plansza miała być dowodem na to, że TV Republika prześcignęła TVN24. Według wykresu więcej osób oglądało prawicową stację w godzinach od około 20:20 do 22:20. Na planszy zabrakło źródła, choć Rachoń wspomniał o Nielsenie. Wyniki oglądalności dostarczane przez Nielsen Media mówią jasno, że to TVN24 jest najchętniej oglądaną stacją w kraju z oglądalnością około dwa razy większą od Republiki.

- Powoli zaczynamy się do tego przyzwyczajać, jeśli chodzi o primetime w weekendy - mówił dyrektor programowy. - Ale niewątpliwie wielkim sukcesem jest to, że w piątek programy "Agora Klarenbacha" oraz "Kulisy manipulacji" w grupie komercyjnej, a więc w grupie najmłodszych widzów, którzy badani są w ramach badań oglądalności Nielsena, oglądalność Telewizji Republika była - uwaga - trzykrotnie większa niż oglądalność TVN24. I myślę, że te dane mówią same za siebie - zakończył zadowolony Rachoń.

TV Republika rośnie?

Przypomnijmy, że od niedawna TV Republika jest w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych stacji telewizyjnych w Polsce i zajmuje drugie miejsce (po TVN24) w rankingu stacji informacyjnych o najwyższej średniej oglądalności. TV Republika chwali się również, że jest numerem jeden, jeśli chodzi o "stacje informacyjne z polskim kapitałem," co jest wyraźnym nawiązaniem do amerykańskiego koncernu Warner Bros. Discovery, właściciela grupy TVN.

Autor: AKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić