Wrócą do Polsatu? "Trwają rozmowy"

5

Najpierw kabareciarze zniknęli z TVP, później zakończyli współpracę z Polsatem. Ale wygląda na to, że w telewizji powiał wiatr zmian. Okazuje się, że stacje walczą o powrót kabaretów. – Trwają rozmowy z grupą Polsat, a my dla dobra widzów je prowadzimy – mówi menadżer Kabaretu Młodych Panów w rozmowie z portalem ShowNews.

Wrócą do Polsatu? "Trwają rozmowy"
Kabareciarze mają wrócić nie tylko do TVP, ale i do Polsatu (AKPA, AKPA)

Polacy kochają kabarety, ale w ostatnim czasie nie mieli zbyt wielu okazji ku temu, by się nimi nacieszyć. Po tym, jak stery w TVP przejął Jacek Kurski, artyści kabaretowi skupili się na współpracy z Polsatem. Ta zakończyła się głośną aferą.

W październiku ubiegłego roku Polsat, ku zaskoczeniu wielu widzów, ale i kabareciarzy, zawiesił emisję "Kabaretu na żywo. Młodzi i moralni" oraz pozostałych cykli kabaretowych.

Nie wiesz o tym, ale Polsat był zawsze cenzorem wszystkich tekstów. Były takie sytuacje, kiedy osoby z Polsatu przyjeżdżały do nas na festiwal, chciały od nas teksty zapowiedzi skeczy i wykreślali, których słów nie chcą - opowiadał Michał Wójcik w podcaście "Wojewódzki&Kędzierski".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maja Ostaszewska o powrocie do TVP po dekadzie

Kabarety wrócą do Polsatu?

Gdy w Polsacie zmienił się prezes, komicy usłyszeli słowo "przepraszam". – Z radością mają szansę na powrót do domu. Czasem w domu zdarzają się awantury – mówił Edward Miszczak w jednym z wywiadów.

Okazuje się, że nie wszystko stracone. Jak ustalił portal Shownews.pl, kabareciarze dali Polsatowi drugą szansę i wkrótce wrócą na antenę. Nowe materiały powstały już pod koniec kwietnia.

Trwają rozmowy z grupą Polsat, a my dla dobra widzów je prowadzimy. Jeśli współpraca się zmieni - nie mam na myśli tutaj finansów - to jesteśmy otwarci. Powrót pewnie nastąpi nie wcześniej niż jesienią, chyba że uda się już latem być na Festiwalu Kabaretu w Koszalinie czy Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej w Kielcach. Na razie przygotowujemy występy na Opole w TVP - powiedział w rozmowie z ShowNews Maciej Trzciński, menadżer Kabaretu Młodych Panów.

O powrocie do stacji myślą również artyści z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

My też jesteśmy w trakcie rozmów, ale jeżeli chodzi o Kabaret Moralnego Niepokoju to żadne materiały nie były jeszcze nagrywane. Czy bierzemy pod uwagę także stałe występy w TVP? W tej chwili jesteśmy umówieni na udział w Opolu. Potem zobaczymy - stwierdził Wojciech Orszulak, menadżer Kabaretu Moralnego Niepokoju, cytowany przez ShowNews.

Przedstawiciel Kabaretu Moralnego Niepokoju nawiązał tutaj do Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Kabareton, za który odpowiadał Robert Górski, po latach przerwy wraca na deski opolskiego amfiteatru.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić