Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Dom Janusza Kondratiuka wystawiony na sprzedaż. Wiemy, ile kosztuje

2

Reżyser Janusz Kondratiuk ostatnie chwile życie spędził w miejscowości Łoś w woj. mazowieckim. Właśnie tam powstał film "Jak pies z kotem". Portal ShowNews.pl ustalił, że dom reżysera został wystawiony na sprzedaż. Cena? 1,5 mln złotych.

Dom Janusza Kondratiuka wystawiony na sprzedaż. Wiemy, ile kosztuje
Dom Janusza Kondratiuka wystawiony na sprzedaż. Wiemy, ile kosztuje (AKPA, Niemiec)

Janusz Kondratiuk, wybitny reżyser znany z filmów, takich jak "Hydrozagadka" i "Dziewczyny do wzięcia", mieszkał w podwarszawskim Łosiu (powiat piaseczyński) aż do swojej śmierci.

W 2015 roku postanowił zaopiekować się swoim starszym bratem, Andrzejem Kondratiukiem. Schorowany Andrzej wraz z żoną Igą Cembrzyńską przeprowadzili się do posiadłości Janusza i Beaty Kondratiuków. Po rozległym wylewie Andrzej mógł poruszać tylko głową i jedną ręką, a uszkodzenia mózgu powodowały u niego przywidzenia i wahania nastroju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chodzą po domach i chcą rozmawiać o Bogu. Sprawdziliśmy, jak żyją świadkowie Jehowy

Dom zamienił się w szpital

Sytuacja pogorszyła się, gdy u Andrzeja zdiagnozowano nowotwór węzłów chłonnych. Brat i szwagierka opiekowali się nim przez całą dobę, a ich dom zamienił się w klinikę.

- Odciął się od świata, od znajomych i od tego, co mu mogło pomóc - od rehabilitacji. Łudził się, że choroba przejdzie. Ale ona nie przechodziła - mówił wówczas o bracie Janusz Kondratiuk, cytowany przez ShowNews.pl.

Andrzej Kondratiuk zmarł w czerwcu 2016 roku. Trzy lata później na raka trzustki zmarł jego brat Janusz. Po ich śmierci w domu pozostały ich wdowy.

Dom Janusza Kondratiuka na sprzedaż

Wdowy po braciach Kondratiuk wyprowadziły się z miejscowości Łoś. Jak ustalił portal ShowNews.pl, dom reżysera został wystawiony na sprzedaż.

Mamy przyjemność przedstawić wyjątkowy dom z artystyczną duszą - dom znanego reżysera Pana Janusza Kondratiuka. Perełka, w której został nakręcony film "Jak pies z kotem" w reżyserii samego właściciela domu! -czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym w internecie.

Nieruchomość położona jest 500 metrów od Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Dom ma powierzchnię 248 metrów kwadratowych i usytuowany jest na działce o wielkości 1800 metrów kwadratowych. Cena za nieruchomość wynosi 1,5 mln złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić