Bogdan Kicka| 

Rosjanie wprost ją uwielbiają. Władze uznały, że ikona zdradziła kraj

Ałła Pugaczowa otwarcie sprzeciwia się agresji Rosji na Ukrainę. Z tego powodu, niegdyś uwielbiana i kochana w Rosji, nie ma dziś łatwego życia. Czekają ją też kolejne nieprzyjemne konsekwencje. Deputowany Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Andriej Swincow wezwał do uznania piosenkarki za "agenta zagranicznego".

Rosjanie wprost ją uwielbiają. Władze uznały, że ikona zdradziła kraj
Ałła Pugaczowa ma mocno na pieńku z rosyjskimi władzami (Wikipedia)

Ikona sowieckiej i rosyjskiej muzyki rozrywkowej Ałła Pugaczowa od początku otwarcie wypowiadała się przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę. 18 września 2022 roku opublikowała post, w którym w mocnych słowach wyraziła swoje stanowisko. Skrytykowała wówczas rosyjską agresję i poprosiła publicznie reżim o uznanie jej za zagranicznego agenta wspierającego swojego męża.

W ramach sprzeciwu pozamykała wszelkie swoje działalności, które prowadziła na terenie Rosji. Należała do nich m.in. firma ABP, która działa w obszarze radiofonii, rejestracji dźwięku i publikacji utworów muzycznych. Na reakcję ze strony rosyjskiej nie musiała długo czekać.

Pod koniec 2022 roku utwory Pugaczowej nie były już odtwarzane na antenach rosyjskiego radia. Za powód podano informację, że piosenkarka "nie ma nowych piosenek". Dodajmy, że wcześniej od sowieckich i rosyjskich władz otrzymała wszystkie możliwe nagrody. Był to jednak dopiero początek konsekwencji, z jakimi przyszło jej się mierzyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ewa Minge przyznała się do poprawiania urody!

"Ałła Pugaczowa jest jak pasożyt"

Jak podaje Biełsat, Deputowany Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Andriej Swincow wezwał do uznania piosenkarki za "agenta zagranicznego", żeby artystka "nie dostawała więcej pieniędzy z Rosji". Wcześniej Pugaczowa odpowiedziała na krytykę jednego z rosyjskich wykonawców dotyczącą wyjazdu z Rosji. "Normalni ludzie nie zamierzają wracać do Rosji" - napisała artystka.

Kim jest Ałła Pugaczowa?

Ałła Pugaczowa to rosyjska piosenkarka, kompozytorka, aktorka i artystka estradowa, która cieszy się uznaniem zarówno w Rosji, jak i za granicą. Tylko na gwiazdę obserwuje blisko 4 miliony internautów. Pugaczowa jest uważana za jedną z najbardziej wpływowych i znanych postaci w historii rosyjskiej muzyki rozrywkowej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Urodziła się 15 kwietnia 1949 roku w Moskwie. Pugaczowa zyskała ogromną popularność dzięki swojemu wyjątkowemu głosowi, charakterystycznemu stylowi wykonawczemu i niepowtarzalnej osobowości scenicznej. Jej kariera trwa od lat 60. XX wieku, a jej repertuar obejmuje szeroki zakres gatunków muzycznych, od ballad po pop i rock.

Jest laureatką licznych nagród muzycznych. Ałła Pugaczowa jest także znana z zaangażowania w działalność charytatywną i społeczną.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić