Jakub Artych
Jakub Artych| 

Rozenek zabrał głos ws. Olejnik. Sam przeszedł przez piekło

2

Monika Olejnik poinformowała, że ma raka piersi. Dziennikarkę wsparło sporo znanych osób. Teraz do życzeń powrotu do zdrowia przyłączył się Jacek Rozenek, który sam w przeszłości zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Rozenek zabrał głos ws. Olejnik. Sam przeszedł przez piekło
Rozenek zabrał głos ws. Olejnik. Sam przeszedł przez piekło (Licencjodawca, AKPA)

Monika Olejnik to jedna z największych gwiazd TVN. Prowadząca "Kropkę nad i" w TVN 24 wielokrotnie zachwycała swoją sylwetką. Co więcej, od lat uchodzi za jedną z najlepiej ubranych dziennikarek.

Teraz jednak zmaga się z poważnymi problemami. Monika Olejnik wyjawiła, że walczy z nowotworem. Dziennikarka przeszła operację, o czym poinformowała w sieci.

W jednym z prawie słonecznych miesięcy 2024 roku usłyszałam diagnozę - nowotwór piersi. Potem jeden z weekendów spędziłam w szpitalu. Po operacji jest lepiej, podejmuje nowe wyzwania i czuję się dobrze - napisała Olejnik.

67-latka zaapelowała do wszystkich, aby systematycznie się badali, bo "profilaktyka i wczesne wykrycie nowotworu może uratować życie". Pod postem Moniki Olejnik pojawiło się wiele ciepłych słów, m.in. od Aleksandry Kwaśniewskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy o dawaniu na tacę w kościele

Słowa otuchy dodał jej także Jacek Rozenek, który doskonale wie, co to znaczy zmagać się z groźną chorobą.

Jest potrzebne, żeby dzielić się z ludźmi nie tylko szczęściem, ale także problemami, które nie omijają nikogo z nas. Bardzo dobrze, że Monika mówi o chorobie, która ją spotkała. Wiem, że jest bardzo usportowioną osobą, więc na pewno będzie walczyć. Trzymam za nią bardzo mocno kciuki. To ważne, że coraz więcej osób publicznych stawia swoją chorobę na pierwszy plan, nie dlatego, żeby uważali, że choroba jest ważna, ale aby pokazać innym jak ją w ogóle przejść - podkreśla w rozmowie z "Super Expressem" aktor.

Rozenek wprost o udarze

Wspomniany Rozenek w ostatnich latach nie miał łatwego życia. W 2019 roku aktor przeszedł poważny udar, którego doznał w czasie podróży samochodem.

Prawa strona cała sparaliżowana, opadający kącik ust. Mówiłem bełkotliwie, chciałem coś powiedzieć, ale to było fatalne. Miałem zaburzone pole widzenia. Wszystkie symptomy udaru, o czym nie wiedziałem. Nie wiedziałem, że grozi mi udar - mówił Rozenek na łamach "Miasta kobiet".

Rozenek wciąż rehabilituje się po udarze, którego doznał pięć lat temu. Obecnie jego stan jest coraz lepszy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić