Kwaśniewska o bezdzietności. Nie mogła milczeć. "Niby troska"

83

Aleksandra Kwaśniewska została wyróżniona głosami czytelniczek w konkursie na Superbohaterkę organizowanym przez magazyn Wysokie Obcasy. Kobiety doceniły dziennikarkę za to, że nie boi się głośno mówić o rezygnacji z macierzyństwa i wspiera w tej decyzji inne kobiety. Była prezydentówna udzieliła z tej okazji wywiadu.

Kwaśniewska o bezdzietności. Nie mogła milczeć. "Niby troska"
Aleksandra Kwaśniewska decyzją czytelniczek zdobyła tytuł Superbohaterki Wysokich Obcasów (AKPA)

W plebiscycie co roku organizowanym przez jeden z ważniejszych na polskim rynku tytułów wydawniczych, za jaki uchodzą Wysokie Obcasy, Aleksandra Kwaśniewska głosami czytelniczek została wybrana jedną z Superbohaterek 2023 roku.

Czytelniczki doceniły jej wkład w bezkompromisowe stawanie po stronie bezdzietności i wspieranie w tej decyzji innych kobiet.

Sama Kwaśniewska w wywiadzie udzielonym WO podkreśliła, że nie uważa, żeby stawianie osobistych granic było superbohaterstwem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Caroline Derpienski ujawnia prawdę o zarobkach "koleżanek" w Dubaju! Będziecie w szoku
Z drugiej strony uważam, że może to wyróżnienie świadczy o tym, że rzeczy, które mówię na głos, wciąż są problematyczne dla kobiet. Może rzeczywiście w naszym społeczeństwie stawianie się oczekiwaniom wciąż nie jest typowe - powiedziała w "WO".

Kwaśniewska dodaje, że tak chodzi jej o to, aby kobiety nie musiały się wreszcie tłumaczyć ze swoich życiowych wyborów. Wspomina też o pseudo trosce jaka często kryje się za pytaniami stawianymi kobietom przez ich otoczenie.

Jest to taka niby troska, która rzeczywistości wcale za tymi pytaniami nie stoi, one są tak naprawdę konfrontacyjne. Pytającemu chodzi, żeby dyskutować z decyzjami kobiety - tłumaczy dziennikarka na łamach WO.

W rozmowie wybrzmiewa też temat wzajemnego stosunku kobiet wobec siebie.

Gdy rozmawiam z dziewczyną, która mi mówi, że nigdy nie doświadczyła tego, żeby inna kobieta powiedziała jej coś miłego, pytam "Ok, a ty mówisz miłe rzeczy innym kobietom?" - mówi Kwaśniewska.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić