oprac. Danuta Pałęga| 

Awantura o występ "Ich Troje". Owsiak zabrał głos, ludzie są bardzo zaskoczeni

11

W poniedziałek okazało się, że na Pol'and'Rock Festivalu wystąpi zespół "Ich Troje", co bardzo nie spodobało się wielu sympatykom imprezy. W sieci zawrzało po ogłoszeniu, że Michał Wiśniewski i spółka wystąpią latem w Czaplinku. Jurek Owsiak postanowił zabrać głos, wyjaśnił skąd decyzja ws. występu zespołu, który nie był dotąd kojarzony z imprezą rockową.

Awantura o występ "Ich Troje". Owsiak zabrał głos, ludzie są bardzo zaskoczeni
Jurek Owsiak zaskoczył! Na Pol'and'Rock Festival 2024 wystąpi Ich Troje (AKPA)

10 czerwca wieczorem ogłoszono na profilu Pol'and'Rock Festivalu w serwisie Facebook wieść o dołączeniu zespołu Ich Troje do Małej Sceny podczas 30. edycji festiwalu. W komentarzach zawrzało. "3 razy sprawdzałam. 1 kwietnia był już chwilę temu. Nawet nie wiem jak to skomentować" - napisała jedna z komentujących.

Michał Wiśniewski z zespołu "Ich Troje", odpowiadając na pytania dotyczące zgłoszenia zespołu do eliminacji festiwalowych, wyraził swoje przemyślenia.

Wysłaliśmy zgłoszenie. Zrobiliśmy to specjalnie dla was. To, że nie dostaliśmy się na ten festiwal i że nie wystąpimy, to jest prawo organizatora. Mogę powtórzyć tylko to, co mówię za każdym razem, kiedy nie grają nas stacje radiowe. Czasami jest tak, że to, że wy jeździcie na ten festiwal, nie oznacza, że większość sobie tego życzy [...] Ten zespół (Ich Troje) nigdy nie zdobywał uznania jury. Czy to była Eurowizja, czy festiwal w Opolu - zawsze stała za nami publiczność. To, że jeździcie na Pol’and’Rock - róbcie tak dalej, bo to jest jeden z najważniejszych festiwali w tym kraju - przekazał artysta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Michał Wiśniewski o swojej młodości

Te słowa Michała Wiśniewskiego poruszyły organizatorów. Choć komisja eliminacyjna w demokratycznym głosowaniu odrzuciła zgłoszenie zespołu, postawa Wiśniewskiego była niezwykle wyjątkowa. Nie tylko zaakceptował decyzję jury, ale również zachęcał wszystkich do uczestnictwa w festiwalu. Ta reakcja była tak poruszająca, że organizatorzy postanowili skorzystać z tzw. "puli prezesa" i zaprosić "Ich Troje" na Małą Scenę.

W poniedziałkowej audycji "Zaraz Będzie Ciemno" ogłoszono zaproszenie dla zespołu, podkreślając, że festiwal to nie tylko muzyka, ale także unikalne doświadczenie i atmosfera. "W życiu nie spotkałem się z tak niecodziennym podejściem do całej sytuacji. Skromność? Pokora? Sam nie wiem, jak to nazwać," stwierdził jeden z organizatorów, wyrażając swoje uznanie dla Michała Wiśniewskiego.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pol'and'Rock Festival już w lipcu. Nowa odsłona Woodstock'a cieszy się ogromną popularnością

Pol'and'Rock Festival, dawniej znany jako Przystanek Woodstock, to jedno z największych i najbardziej znanych wydarzeń muzycznych w Polsce, organizowane przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP). Wydarzenie powstało w 1995 roku jako forma podziękowania dla wolontariuszy i darczyńców WOŚP za ich wsparcie podczas corocznych finałów. Festiwal nawiązuje do legendarnych festiwali Woodstock z lat 60. i 70., promując wartości pokoju, miłości i muzyki.

Pol'and'Rock Festival znany jest z różnorodności muzycznej. Na scenach festiwalu występują zarówno gwiazdy międzynarodowe, jak i lokalni artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne - rock, metal, punk, reggae, muzykę elektroniczną i wiele innych. Festiwal składa się z kilku scen, na których odbywają się koncerty, warsztaty, panele dyskusyjne oraz spotkania z osobowościami ze świata kultury, nauki i sportu.

Festiwal promuje idee równości, tolerancji i szacunku, stawiając na tworzenie atmosfery wzajemnej akceptacji i wspólnoty. Organizatorzy dbają o bezpieczeństwo uczestników, współpracując z licznymi służbami porządkowymi i medycznymi.

Najbliższa, jubileuszowa, 30. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2024. Pol'and'Rock Festival ponownie zawita na teren Lotniska Czaplinek-Broczyno.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić