Co się dzieje z Anną Szarek? "Muza" Patryka Vegi dostała bolesną lekcję

2

Miała urodę, talent i bardzo wpływowego mężczyznę u boku. Porzuciła modeling, ale - po krótkim romansie z aktorstwem - dość szybko do niego wróciła, by potem znów zmienić zawód. Czym zajmuje się dzisiaj piękna Anna Szarek? Jej nowa praca nie ma nic wspólnego z show-biznesem.

Co się dzieje z Anną Szarek? "Muza" Patryka Vegi dostała bolesną lekcję
Anna Szarek zniknęła z show-biznesu na dobre (AKPA)

Początki kariery Anny Szarek przypominają trochę baśń o Kopciuszku. Młoda atrakcyjna kobieta pracowała w sklepie obuwniczym. To właśnie tam wypatrzył ją szef znanej agencji modelek, który zaproponował jej kontrakt. I tak to się zaczęło.

Szarek rozpoczęła karierę modelki, a pracę w sklepie z butami zamieniła na sesje zdjęciowe i chodzenie po wybiegach. Brała udział w prestiżowych pokazach mody, m.in. w Barcelonie, Mediolanie, Nowym Jorku czy Tokio.

W pewnym momencie okazało się, że kariera modelki to za mało, a Szarek zapragnęła zostać aktorką, choć nie miała odpowiedniego wykształcenia (później "zemściło się" to na niej, bo po premierze dwóch filmów z udziałem Szarek, krytycy nie mieli dla niej litości). W spełnieniu tego marzenia miał jej pomóc starszy o 20 lat Ludwik Sobolewski, szef warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Wkrótce wybuchła afera, która zmieniła życie Anny Szarek, ale i jej starszego partnera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Świąteczny kubeł zimnej wody dla polityków? Polacy wskazali nazwiska

W atmosferze skandalu

Sobolewski miał przymykać oczy na fakt, że jeden z jego najbliższych współpracowników szukał sponsorów filmu Patryka Vegi "Last minute" (roboczo "Klątwa faraona") wśród prezesów spółek giełdowych. Nie bez znaczenia było to, że główną rolę kobiecą we wspomnianej produkcji miała zagrać właśnie Anna Szarek.

Gdy sprawa wyszła na jaw, wybuchła afera, a Sobolewski został odwołany ze stanowiska prezesa GPW Natomiast jego życiowa partnerka musiała się pożegnać z karierą aktorską i to chyba na dobre.

Sobolewski starał się walczyć z plotkami, jakoby miał "kupować" role ukochanej. Tłumaczył, że nie miał pojęcia, iż ktoś z jego najbliższego otoczenia "załatwia" pieniądze na sfinansowanie filmu Patryka Vegi. Z kolei Anna Szarek mówiła o bolesnej "lekcji" od losu.

Ten szum medialny dotknął mnie dosyć gwałtownie i nagle. Nie spodziewałam się tego. Zamierzałam wejść w aktorstwo tak... bardziej dyskretnie. Natomiast to jest dla mnie lekcja, jak funkcjonuje show-biznes, jak się w nim odnaleźć i co znaczy popularność - tłumaczyła w jednym z wywiadów.

Faktem jest, że piękna modelka od lat znała Patryka Vegę, była też współwłaścicielką firmy produkującej jego filmy.

Jak potoczyły się losy Anny Szarek?

Gdy Szarek przerwała karierę aktorską, na jakiś czas wróciła do modelingu, ale i tym razem dość szybko zaczęła się rozglądać za nowym zajęciem. Jak przypomina swiatseriali.interia.pl, obecnie Szarek pracuje ponoć w międzynarodowej firmie, która zajmuje się przetwarzaniem płatności i dystrybucją terminali płatniczych. 

Czy piękna modelka spróbuje jeszcze swoich sił w aktorstwie? Czas pokaże.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić