Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Dorota Gawryluk na prezydentkę? Jest jasna deklaracja

2

Na początku lutego media obiegła wieść, jakoby Dorota Gawryluk zamierzała kandydować w wyborach prezydenckich. Teraz, w wywiadzie opublikowanym w weekendowej "Gazecie Wyborczej", dziennikarka skomentowała owe doniesienia i ucięła wszelkie spekulacje. Gawryluk nie będzie starować na prezydentkę Polski.

Dorota Gawryluk na prezydentkę? Jest jasna deklaracja
Gawryluk nie będzie starować na prezydentkę Polski (AKPA)

Informacja, że Dorota Gawryluk zamierza kandydować w nadchodzących wyborach prezydenckich jako pierwsza pojawiła się w serwisie Polityka Insight 5 lutego 2024 roku.

- Chociaż sama zainteresowana nie potwierdza swojego startu, informacje, które do nas dotarły wydają się na tyle wiarygodne i prawdopodobne, że do przedwyborczej giełdy nazwisk dopisujemy jeszcze jedną pozycję - mogliśmy przeczytać na łamach Polityki Insight.

Teraz dziennikarka odniosła się do plotek i w weekendowym wydaniu "Gazety Wyborczej" ucięła pojawiające się od pewnego czasu w mediach spekulacje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Miszczak o powrocie Gąsowskiego i Skrzyneckiej: "Niczego złego do nich nie miałem"

Gawryluk na komentarz dziennikarza, że będzie robiła od marca w Polsacie program publicystyczny "Lepsza Polska", stwierdziła, że "baner tego programu wygląda jak plakat wyborczy".

Bo jest slogan plus moja twarz i mam podejrzenie, że właśnie to zestawienie legło u podstaw plotki: oto Gawryluk ma hasło "Lepsza Polska", czyli będę startować - objaśniła Gawryluk.

Dopytywana, czy nie będzie startować, wyraźnie zaznaczyła, że "już chyba odpowiedziała" na to pytanie.

Nie. Chcę budować lepszą Polskę, ale w Polsacie, porządnie wykonując swoją dziennikarską pracę. Te pańskie pytania o politykę robią się niestosowne - podsumowała stanowczo.

Kilka dni temu Wirtualne Media poinformowały, że od marca w stacji Polsat będzie emitowany nowy program publicystyczny "Lepsza Polska". Ma być transmitowany w każdy czwartek, po "Wydarzeniach".

W studiu przy ulicy Łubinowej w Warszawie gościć mają politycy, eksperci i społecznicy, którzy chcą w sposób pokojowy wymieniać się poglądami na temat bieżących problemów naszego kraju – czytamy w serwisie Wirtualne Media.

Pokazujemy, że jesteśmy w stanie budować platformy wymiany myśli i opinii. Przecież musi być miejsce, gdzie można ze sobą normalnie rozmawiać bez względu na to jak ludzie głosują, w co wierzą, jak się kochają i jak się nie kochają, jaki mają światopogląd. Myślę, że wszystkich łączy "Lepsza Polska" i marzenie o "Lepszej Polsce" - opowiadała o nowym programie Gawryluk w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić