Fani zaniepokojeni brakiem legendy Dżemu. Zespół wydał oświadczenie

Beno Otręba od kilku miesięcy nie pojawia się na koncertach Dżemu, co wywołało niepokój fanów. Zespół opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie. Na razie nie wiadomo, kiedy współzałożyciel formacji wróci na scenę, a na basie zastępuje go Janusz Frychel.

Zespół Dżem w 2019 roku. Beno Otręba (w środku)Zespół Dżem w 2019 roku. Beno Otręba (w środku)
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
Maciej Gąsiorowski

Pierwszym sygnałem dla publiczności był brak Beno Otręby na kolejnych występach grupy. Fani w komentarzach i na forach związanych z zespołem zaczęli dopytywać o powody nieobecności muzyka i spekulować na temat jego zdrowia. Teraz Dżem odniósł się do sprawy w komunikacie.

Oświadczenie Dżemu

Zespół poinformował, że na ten moment nie jest w stanie wskazać, kiedy basista znów zacznie grać koncerty.

Na dzisiaj nie wiemy od kiedy Beno Otręba zacznie grać koncerty. Cierpliwie czekamy, równocześnie stale realizujemy nasze koncertowe zobowiązania. W zastępstwie za Bena, na basie gra Janusz Frychel, który wielokrotnie w trudnych dla nas sytuacjach występował z zespołem Dżem. Do zobaczenia na koncertach - czytamy na Facebooku.

Kto dziś tworzy koncertowy skład zespołu?

Obecnie Dżem występuje w pięcioosobowym składzie. Na scenie pojawiają się: Janusz Borzucki (instrumenty klawiszowe), Sebastian Riedel (wokal), Adam Otręba (gitara), Jerzy Styczyński (gitara) oraz Zbigniew Szczerbiński (perkusja). Zespół podkreśla, że mimo zmian związanych z basem, nadal realizuje zaplanowane koncerty.

Ponad pięć dekad historii i ważne zmiany w składzie

Formacja powstała w 1973 r. w Tychach z inicjatywy braci Adama i Beno Otrębów oraz nieżyjącego już Pawła Bergera. Niedługo później do zespołu dołączył Ryszard Riedel, który stał się jego najbardziej rozpoznawalnym wokalistą. Debiutanckim albumem grupy była "Cegła" z 1985 r.

W 1994 r. Dżem musiał zmierzyć się ze śmiercią Riedla. W kolejnych latach w roli wokalisty pojawiali się m.in. Jacek Dewódzki i Maciej Balcar. Obecnie frontmanem jest Sebastian Riedel, syn legendarnego muzyka. To z nim w składzie zespół wydał pierwszy od 16 lat album "Sobie potrzebni".

Wybrane dla Ciebie