Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Gerard Depardieu w rękach policji. Oskarżają go dwie kobiety

8

Gerard Depardieu - znany francuski aktor - został zatrzymany przez policję. Telewizja TF1 donosi, że ma to związek z zarzutem napaści na tle seksualnym.

Gerard Depardieu w rękach policji. Oskarżają go dwie kobiety
Gerard Depardieu (Getty Images, Clemens Bilan)

Nieoficjalne ustalenia serwisu internetowego telewizji TF1 wskazują na to, że policja zatrzymała Gerarda Depardieu w poniedziałkowy poranek. Znany aktor miał stawić się na komisariacie w 14. dzielnicy Paryża.

Śledczy mieli go przesłuchać w związku z zeznaniami dwóch kobiet. Depardieu oskarżany jest przez nie o napaść na tle seksualnym.

Źródła TF1 twierdzą, że jest to kontynuacja postępowania przeciwko Depardieu po dwóch skargach związanych z realizacją zdjęć do filmów, w których występował 75-latek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Powinien odpowiadać karnie". Polityk KO nie daruje Kurskiemu

Jedna z kobiet złożyła na niego skargę w związku z molestowaniem seksualnym na planie filmu "Les Volets Verts" Jeana Beckera w 2021 roku. Inna kobieta oskarżyła go zaś o molestowanie, do którego miało dojść w marcu 2014 roku w trakcie kręcenia filmu "Czarodziej i syjamczyk" w Doue-en-Anjou.

Przeciwko francuskiemu aktorowi toczą się aktualnie trzy postępowania. Najpoważniejsze z nich dotyczy gwałtu i napaści na tle seksualnym. Depardieu miał się tego dopuścić wobec aktorki Charlotte Arnould.

Depardieu konsekwentnie nie przyznaje się do winy. Jednocześnie wyraźnie podkreśla, że jeżeli dochodziło do jakichkolwiek kontaktów intymnych, to wyłącznie za zgodą obu stron.

Kim jest Gerard Depardieu?

Gérard Depardieu to znany francuski aktor i producent filmowy, który zyskał międzynarodową sławę dzięki swojej różnorodnej karierze w filmach zarówno francuskich, jak i międzynarodowych. Urodził się 27 grudnia 1948 roku w Châteauroux (Francja). Depardieu jest jednym z najbardziej produktywnych aktorów w historii kina i wystąpił w ponad 180 filmach.

Zdobył uznanie za role w takich filmach jak "Ostatnie metro" (1980), "Cyran de Bergerac" (1990), za którego otrzymał Cezara dla najlepszego aktora, oraz "Green Card" (1990), który przyniósł mu Złoty Glob. Depardieu jest również znany z życia prywatnego, w tym z jego zamiłowania do winiarstwa oraz kontrowersji dotyczących podatków i obywatelstwa – w 2013 roku przyjął obywatelstwo rosyjskie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić