Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

Kasia Tusk komentuje wyniki wyborów samorządowych. Komu pogratulowała?

42

Za nami pierwsza tura wyborów samorządowych. Wiele wskazuje na to, że w kilku miastach na niej się skończy. Tak będzie m.in. w Warszawie i w Gdańsku. Radości nie kryją nie tylko wygrani. Kasia Tusk w mediach społecznościowych skomentowała wyniki wyborów.

Kasia Tusk komentuje wyniki wyborów samorządowych. Komu pogratulowała?
Kasia Tusk komentuje wyniki wyborów samorządowych (Forum, Newspix/ABACA)

Za nami pierwsza tura wyborów samorządowych. Wiele wskazuje na to, że niektórych miejscowościach włodarzy udało się wyłonić już w pierwszej turze. Wyniki sondażu Ipsos przeprowadzonego dla stacji TVP, TVN i Polsat wskazują, że ze zwycięstwa już może cieszyć się Rafał Trzaskowski, który zdobył 59,8 proc. głosów. W dobrym nastroju wieczór kończyła także Aleksandra Dulkiewicz, która od gdańszczan uzyskała 62,3 proc. głosów.

Dobry wynik Dulkiewicz i Trzaskowskiego ucieszyły nie tylko samych zainteresowanych. Wprawiły one w dobry nastrój także Katarzynę Tusk, która postanowiła im pogratulować osiągniętego wyniku. Zrobiła to, zamieszczając na Instagramie zdjęcie Rafała Trzaskowskiego.

Brawo Warszawo. Brawo Gdańsk. Ten dzień dobrze się kończy — napisała późnym niedzielnym wieczorem blogerka, a prywatnie córka premiera Donalda Tuska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polityk PiS przyznaje. "Już trwają rozmowy z Konfederacją i PSL"

O ile Katarzyna Tusk skoncentrowała się w swoim wpisie na niewątpliwych sukcesach polityków związanych z Koalicją Obywatelską, to post jej ojca nie miał już tak jednoznacznie pozytywnego wydźwięku.

Donald Tusk skomentował wyniki wyborów samorządowych

W poniedziałek rano wyniki tegorocznych wyborów samorządowych skomentował premier Tusk. Choć zaczął wpis od wyliczenia tego, co poszło dobrze, to nie zabrakło także tych nieco mniej optymistycznych refleksji.

Szef rządu przyznał, że cieszy go "systematyczne odrabianie strat" w poparciu, przewaga uzyskana w sejmikach. Pozytywnie odebrał również "rekordowe zwycięstwo w miastach".

Co martwi? Demobilizacja, szczególnie wśród młodych, porażka na wschodzie i na wsi. Wniosek dla nas? Nie marudzimy! Do roboty — napisał Tusk na portalu X.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić