Koszmar żony Piotra Adamczyka. Wielkie cierpienie

2

Przez 13 lat Karolina Szymczak odbywała konsultacje z różnymi lekarzami. Niestety, nikt nie potrafił skutecznie pomóc, ani przynajmniej ustalić, co jej dolega. W końcu jednak doczekała się diagnozy - stało się jasne, że cierpi na endometriozę. Dziś - razem z mężem Piotrem Adamczykiem - wspiera inne kobiety borykające się z tym problemem.

Koszmar żony Piotra Adamczyka. Wielkie cierpienie
Karolina Szymczak, Piotr Adamczyk (AKPA)

Karolina Szymczak to aktorka i modelka. Żona Piotra Adamczyka bardzo prężnie rozwija swoją karierę w Stanach Zjednoczonych. Na co dzień małżonkowie trzymają się z dala od polskiego show-biznesu. Nie pojawiają się na branżowych imprezach, nie pozują też razem na ściankach.

Ostatnio jednak Adamczyk i Szymczak zagościli w programie "Dzień dobry TVN". Małżonkowie mieli ważny powód.

Aktorka właśnie w tej produkcji opowiedziała o swojej chorobie. Ujawniła, że lekarze aż przez 13 lat nie byli w stanie ustalić, co dokładnie jej dolega. Ostatecznie stało się jasne, że cierpi na endometriozę. Ten problem dotyka wielu kobiet.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "The Voice Kids": Natasza Urbańska zanosi się łzami. Wszystko przez córkę

Szymczak przed trzema laty musiała przejść operację. Wszystko dlatego, że choroba była już w zaawansowanym stadium.

W zasadzie od razu przeszłam operację, bo choroba była już w bardzo zaawansowanym stadium. Czekałam na diagnozę 13 lat. To rzeczywiście był długi okres chodzenia po różnych specjalistach, nazywania mnie hipochondryczką, histeryczką - mówiła w "DDTVN".

Choroba mocno dawała się we znaki. Żona Adamczyka walczyła nie tylko z silnym bólem menstruacyjnym.

U mnie jeszcze to były bóle lędźwiowe bardzo silne i problemy z jelitami. W zasadzie ja od dziecka miałam problemy z jelitami i jako nastolatka bardzo mocno się męczyłam, więc u mnie w zasadzie nawet nie ta miesiączka była aż tak straszna, jak te bóle współistniejące przy endometriozie - wyznała.

Szymczak i Adamczyk pomagają innym kobietom

Karolina Szymczak i Piotr Adamczyk otworzyli specjalną platformę edukacyjną. Kobiety mogą znaleźć tam wiele cennych informacji dot. choroby.

Nazywamy się EndoMe i to jest nasz wspólny projekt z Piotrem. Bardzo się cieszę, że tutaj dostałam to wsparcie od Piotra. Ja tę chorobę przerzuciłam na coś dobrego. Jest to portal edukacyjny, na którym podnosimy świadomość społeczeństwa na temat tej choroby. Wydaje mi się, że powinniśmy zacząć od społeczeństwa - podkreślała aktorka.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić