Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Ma radę dla Luny. Wskazał, co powinna zrobić na Eurowizji

37

Wielkimi krokami zbliża się Eurowizja 2024. 7 maja w szwedzkim Malmoe Polskę reprezentować będzie Luna, która wykona piosenkę "The Tower". Teraz wychodzi na jaw, że nie wszystkim spodobało się to, że polska gwiazda śpiewa po angielsku. Głos w tej sprawie zabrał Mr Sebii, gwiazdor disco polo.

Ma radę dla Luny. Wskazał, co powinna zrobić na Eurowizji
Luna to reprezentantka Polski w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji (YouTube)

To, że Polskę podczas Eurowizji reprezentować będzie Luna, wywołało sporo kontrowersji. Niektórym poczynania tej wokalistki przypadły do gustu, a inni są nastawieni bardzo sceptycznie.

Teraz głos w sprawie piosenki "The Tower" zabrał gwiazdor disco polo. Mr Sebii wprost podsumował przebój Luny.

Piosenka Luny jest całkiem fajna. Artystka bardzo dobrze śpiewa i jest ciekawa, ale skoro reprezentuje Polskę, to powinna śpiewać po polsku. Szkoda, że w ostatnich latach prawie nikt z naszych reprezentantów nie wykonał utworu w języku ojczystym. Chciałem też zauważyć, że najwyżej zaszliśmy w tym konkursie, kiedy Edyta Górniak śpiewała po polsku. Takie jest moje skromne zdanie - powiedział Sebastian Zys w rozmowie z dziennikiem "Super Express".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Iwona Pavlović o słowach Kaźmierskiej. Czy faktycznie odetchnęła z ulgą? "Cieszę się, że są pary, które pięknie tańczą"

On sam w tym roku nie zgłosił własnego utworu do preselekcji. Nie wyklucza jednak, że kiedyś to uczyni. Próbę podjął w 2007 roku, ale wówczas jego starania przeszły bez echa, na co zwrócił uwagę za pośrednictwem tabloidu.

Kiedy Eurowizja 2024? Gdzie oglądać?

Pierwszy półfinał Eurowizji 2024 zaplanowano na 7 maja. Właśnie wtedy na scenie zaprezentuje się Luna. Drugi półfinał odbędzie się zaś na 9 maja. Finał konkursu będzie miał miejsce 11 maja.

Eurowizję będzie można oglądać na TVP. Finałowe zmagania wystartują o godz. 11:00.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić