Nagranie księżnej Kate i orędzie króla Karola III łączy istotny szczegół. To pewien symbol

1

Ostatnie oświadczenie księżnej Kate i orędzie wygłoszone przez Karola III z powodu nieobecności na mszy w Worcester łączy jeden istotny szczegół. Chodzi o kwiaty, a mianowicie żonkile. W Wielkiej Brytanii symbolizują bowiem coś smutnego.

Nagranie księżnej Kate i orędzie króla Karola III łączy istotny szczegół. To pewien symbol
Król Karol III wygłosił orędzie do narodu z powodu swojej nieobecności w nabożeństwie w Worcester (Getty Images, 2022 Max Mumby/Indigo)

Kilka dni temu księżna Kate wydała przykre oświadczenie. Oficjalnie wyznała, iż po przebytej w styczniu 2024 roku operacji, wykryto u niej nowotwór. W czwartek natomiast król Karol III wygłosił orędzie do narodu z powodu swojej nieobecności w nabożeństwie w Worcester. Nie mógł w nim uczestniczyć z powodu choroby nowotworowej.

W nagraniach Kate Middleton i króla Karola możemy zaobserwować pewien wspólny szczegół. Chodzi o żonkile, które na Wyspach są smutnym symbolem. Zupełnie inaczej niż w Polsce.

Żonkil jest jedną z odmian narcyza, a symbolizuje odrodzenie i nadzieję. Jest także oznaką wiosny i radości. Tak postrzegamy jego znaczenie w naszym kraju. Żonkil jest również symbolem solidarności z osobami chorującymi na nowotwory i przebywającymi w hospicjach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Księżna Kate w trosce o zdrowie psychiczne młodych mam. Zobacz nagranie

- Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywa się szeroko zakrojona akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Ofiarodawcy otrzymują za swoje wielkie serce kwiat – żonkila lub jego symbol wycięty z papieru - czytamy na stronie kampaniespoleczne.pl.

Co roku w Wielkiej Brytanii w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej. Tego dnia na znak solidarności z osobami chorującymi na nowotwory sadzone są cebulki żonkili.

Do sieci trafiło zdjęcie Karola III zrobione tuż przed nagraniem orędzia do narodu. Uważni obserwatorzy dopatrzyli się, że na biurku króla znalazł się narcyz. Na nagraniu księżnej Kate w ogrodzie za jej plecami widać było żonkile. Niektórzy internauci dopatrzyli się w tym smutnych ukrytych znaczeń.

Panie i Panowie, to dla mnie wielki smutek, że nie mogę być dzisiaj z wami wszystkimi. Nabożeństwo Wielkiego Postu zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Ma swoje źródło w życiu naszego Pana, który uklęknął przed swoimi uczniami i ku ich wielkiemu zaskoczeniu umył ich zmęczone podróżą stopy. I, jak właśnie usłyszeliśmy, celowo dał im i nam wszystkim przykład tego, jak powinniśmy służyć i troszczyć się o siebie nawzajem. W tym kraju jesteśmy błogosławieni przez różne służby, które istnieją dla naszego dobra - mówił monarcha.
Autor: PAA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić