Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Nie uwierzysz. Tak kiedyś wyglądał prezydent Andrzej Duda

45

Dzisiaj (16 maja 2024) prezydent Andrzej Duda świętuje 52. urodziny. Z tej okazji warto przypomnieć, jak na przestrzeni lat zmieniał się polski polityk. Trzeba przyznać, że dziś wygląda zupełnie inaczej niż dawniej.

Nie uwierzysz. Tak kiedyś wyglądał prezydent Andrzej Duda
Stare zdjęcia prezydenta Andrzeja Dudy: mocno się zmienił? (PAP, archiwum)

Andrzej Duda przyszedł na świat 16 maja 1972 roku w Krakowie. Jest synem Jana Dudy, elektrotechnika, profesora nauk technicznych i działacza samorządowego oraz Janiny Milewskiej-Dudy, profesor nauk chemicznych.

Oboje rodzice Dudy związali się zawodowo z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Andrzej Duda ma dwie młodsze siostry, Annę i Dominikę, a jego stryj, Antoni Duda, jest znanym politykiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pokazał nagranie z zorzą. "Trzęsę się cały z wrażenia"

W latach 1984–1990 Andrzej Duda był członkiem harcerstwa, kończąc swoją działalność na stanowisku drużynowego w 5 Krakowskiej Drużynie Harcerskiej "Piorun", należącej do Szczepu 5 KDH "Wichry" w ramach Związku Harcerstwa Polskiego. Wielokrotnie podkreślał, że okres ten miał znaczący wpływ na jego życie osobiste.

Jeżeli chodzi o wykształcenie Andrzeja Dudy, to warto przypomnieć, że ma on tytuł doktora nauk prawnych. Uzyskał go 24 stycznia 2005 roku na podstawie rozprawy zatytułowanej "Interes prawny w polskim prawie administracyjnym".

Koniec prezydentury coraz bliżej

Druga kadencja prezydenta Andrzeja Dudy kończy się w 2025 roku. Polityk nie będzie mógł ubiegać się o to stanowisko po raz trzeci. To oznacza, że w przyszłym roku Polska będzie mieć nowego prezydenta.

Tymczasem - w dniu 52. urodzin Andrzeja Dudy - warto zobaczyć, jak zmieniał się na przestrzeni lat. Poniżej zdjęcia z okresu jego młodości, ale i późniejszej prezydentury.

Archiwalne zdjęcia prezydenta Andrzeja Dudy:

Tak prezydent Andrzej Duda wyglądał w 2015 roku:

Prezydent Andrzej Duda w 2018 roku:

Tak dziś wygląda prezydent Andrzej Duda:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić