Polski aktor robi międzynarodową karierę

3

Aktor młodego pokolenia Julian Świeżewski robi międzynarodową karierę. 32-latek za główną rolę w filmie "Zgoda" był nominowany do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. W wywiadzie dla PAP Life Świeżewski zdradził, że zagrał jedną z głównych ról w brytyjskim serialu produkcji BBC "Kidnapped".

Polski aktor robi międzynarodową karierę
Polski aktor Julian Świeżewski robi międzynarodową karierę (Facebook)

Świeżewski ukończył Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 2016 roku związany jest z Teatrem Powszechnym. Utalentowany aktor już w 2017 roku został zauważony przez krytyków i środowisko aktorskie.

Był nominowany do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za główną rolę Franka Grudy w filmie "Zgoda". Od tego czasu jego kariera nabrała rozpędu. Wystąpił w serialach "Infamia", "Rojst", "Erotica 2022" i "Krucjata".

Na początku marca premierę miał film "Biała odwaga", w którym gra jedną z głównych ról. W wywiadzie dla PAP Life zdradził, że dostał angaż w brytyjskich serialu "Kidnapped".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dorota Szelągowska o wysokich cenach żywności: "Jestem przerażona. Trudno jest teraz zrobić zakupy za mniej niż 100 zł"
Zrobiłem serial dla BBC zatytułowany "Kidnapped". (...) W 2017 roku jedna z brytyjskich modelek została uprowadzona przez Polaka w Turynie i przetrzymywana przez sześć dni. Po czym porywacz stwierdził, że jednak ją odprowadzi do konsulatu brytyjskiego i tam został złapany. Oczywiście gram tego porywacza - powiedział Świeżewski w rozmowie z PAP Life.

O sprawie było bardzo głośno w Wielkiej Brytanii, ale w Polsce historia przeszła prawie bez echa. Początkująca modelka Chloe Ayling w 2017 wybrała się na sesję do Mediolanu. Tam miała zostać zaatakowana i w walizce, wywieziona do małej miejscowości pod Turynem. Porywaczem był Polak — Łukasza H.

Sprawa nie jest jednak taka oczywista. Modelka i jej porywacz znali się wcześniej, łączyło ich przelotne uczucie. Kobieta narzekała, że bez rozgłosu nie ma szans na międzynarodową karierę. Łukasz H. postanowił pomóc koleżance. Taką linię obrony przestawiał Polak w sądzie.

Faktem jest, że Ayling zyskała międzynarodowy rozgłos. Na podstawie swoich traumatycznych wspomnień już rok po porwaniu wydała książkę. A Lukasz i jego brat Michał zostali skazani na karę wieloletniego więzienia.

Premiera "Kidnapped" jeszcze w tym roku. Serial ma przyjrzeć się dokładnie całej historii porwania. I zdradzić dużo szczegółów sprawy, które wcześniej nie były ujawnione.

Autor: BAN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić