Karol Wiak| 

Powrót popularnego zespołu stał się faktem! Kiedy pierwsze koncerty?

5

Czy jesteś gotowy na powrót jednego z najbardziej ikonicznych zespołów na polskiej scenie muzycznej? Coma, formacja znana z emocjonalnych tekstów i energetycznych koncertów, ogłosiła swój powrót i pierwsze koncerty!

Powrót popularnego zespołu stał się faktem! Kiedy pierwsze koncerty?
Coma zapowiedziała pierwsze koncerty po przerwie (AKPA, Piętka Mieszko)

Po zaskakującej deklaracji, które wiązało ich comeback z frekwencją wyborczą w 2023 roku, fani mogą teraz z niecierpliwością oczekiwać na serię koncertów w największych miastach Polski. Sprawdź, co sprawia, że Coma jest tak wyjątkowa i gdzie będziesz mógł doświadczyć ich niepowtarzalnych występów.

Coma - co to za zespół?

Coma to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych formacji na polskiej scenie muzycznej, która zdobyła serca fanów swoją unikatową mieszanką rocka, alternatywy i emocjonalnych tekstów. Zespół powstał w Łodzi w 1998 roku i szybko zyskał uznanie dzięki energetycznym koncertom oraz głębokim, introspektywnym tekstom. Ich muzyka, charakteryzująca się żywiołowymi gitarowymi riffami, wpadającymi w ucho melodią oraz charakterystycznym, emocjonalnym wokalem - Piotra Roguckiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Fan zapytał artystę o piosenkę na Dzień Kobiet. Rogucki przesadził?

Od początku swojej działalności, Coma wydała kilka dobrze przyjętych albumów, które ugruntowały ich pozycję na polskim rynku muzycznym. Utwory takie jak "Spadam", "Leszek Żukowski", czy "Czas globalnej niepogody" stały się hymnami pokoleniowymi, przemawiającymi do szerokiej grupy odbiorców. Ich twórczość została doceniona nie tylko przez fanów, ale i krytyków, co zaowocowało licznie zdobytymi nagrodami i wyróżnieniami.

W wyjątkowym geście, Coma zapowiedziała swój powrót na scenę muzyczną pod warunkiem, że frekwencja w październikowych wyborach w Polsce przekroczy 62 proc. Społeczeństwo odpowiedziało z niesamowitym entuzjazmem, osiągając frekwencję ponad 74 proc., co ostatecznie skłoniło zespół do spełnienia swojej obietnicy. Ten ruch nie tylko podkreślił zaangażowanie zespołu w kwestie społeczne, ale również pokazał moc, jaką muzyka i kultura mogą mieć w mobilizowaniu ludzi do działania.

Kiedy koncerty Comy po przerwie?

Po długiej przerwie, fani Comy mogą wreszcie odetchnąć z ulgą – zespół oficjalnie potwierdził swoje występy na nadchodzących festiwalach. Wszystko wskazuje na to, że na tym się nie skończy. Organizatorzy Rockowizna Festiwal z radością ogłosili, że Coma uzupełnia line-up tegorocznej edycji, co jest bez wątpienia jedną z najbardziej oczekiwanych wiadomości tego roku. Zespół ma zaplanowane koncerty w trzech kluczowych miastach: w Gdańsku (9-10 sierpnia), Poznaniu (22-24 sierpnia), i w Krakowie (30-31 sierpnia), co daje fanom różne możliwości, aby zobaczyć ich na żywo i doświadczyć magicznej atmosfery ich występów.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Ale Coma to nie jedyna atrakcja Rockowizna Festiwal. Na scenie pojawią się także inne polskie muzyczne gwiazdy, takie jak: Kult, Nocny Kochanek, Farben Lehre, Lemon, czy Hunter. Obecność tych znakomitych zespołów zapowiada, że tegoroczna edycja festiwalu będzie niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich miłośników dobrej muzyki.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić