Roksana Węgiel mówi otwarcie o wierze. "Przeżywam bardzo mocno"

27

Nadchodzące święta Wielkiej Nocy to dla wielu osób okres duchowego przeżycia. Istnieje spora grupa artystów, która publicznie przyznaje się do wiary w Boga. Jedną z nich jest popularna piosenkarka, Roxie Węgiel.

Roksana Węgiel mówi otwarcie o wierze. "Przeżywam bardzo mocno"
Roxie Węgiel zapewnia o swojej głębokiej wierze i aktywnym uczestnictwie w świętach Wielkiej Nocy. (fot. Instagram)

Wielkanoc oraz Triduum Paschalne to okres wielu uroczystości kościelnych, a także wydarzeń związanych z wiarą. Wielu popularnych piosenkarzy, aktorów i innych artystów w tym czasie publicznie porusza temat związany z własnymi przekonaniami religijnymi.

Jedną z artystek, która otwarcie mówi o swojej wierze w Boga, jest Roxie Węgiel. Popularna piosenkarka i uczestniczka najnowszej edycji "Tańca z Gwiazdami" regularnie wspomina o tym, że religia i uczestnictwo w nabożeństwach jest ważnym elementem jej życia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kevin Mglej o relacji z teściami, wspólnej okładce i rozstaniu Roxie z teamem: "Stracili źródło dochodu"

Roxie Węgiel oczekuje na święta Wielkiej Nocy. Ma swój ulubiony psalm

Piosenkarka nie ukrywa, że relacja z Bogiem i Kościołem jest dla niej bardzo ważna. Węgiel co niedzielę udaje się na mszę, ponadto regularnie modli się w różnorodnych intencjach. Warto chociażby wspomnieć, że na początku lutego piosenkarka zapraszała na mszę do wspólnoty Franciszkanów, która odbyła się tuż przed koncertem kolęd, w którym brała udział.

Jak się okazuje, dla Roxie Węgiel bardzo istotne są także święta Wielkiej Nocy. Piosenkarka zapewnia, że bierze czynny udział w uroczystościach Triduum Paschalnego. Co więcej, ma ona także swój ulubiony psalm, związany z Wielkanocą.

Jestem osobą głęboko wierzącą i nie wyobrażam sobie celebrowania Świąt Wielkiej Nocy bez czynnego udziału w jego obchodach. Pieśni wielkanocne przeżywam bardzo mocno. Mam swoją ulubioną pieśń – Psalm 146 wielbiący Jezusa Chrystusa, który uzdrawiał i pomagał chorym. Mówi on o tym, że powinniśmy zawierzyć swoje sprawy Bogu i zdać się na Jego ogromne miłosierdzie - twierdzi Roxie Węgiel.
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić