Śmierć Polaka w Strefie Gazy. Mocny wpis Opozdy

15

- Dlaczego świat na to pozwala? - napisała Joanna Opozda po śmierci 36-letniego Damiana Sobóla, który zginał w poniedziałek, po tym jak izraelska armia zaatakowała konwój z pomocą humanitarną.

Śmierć Polaka w Strefie Gazy. Mocny wpis Opozdy
Śmierć Polaka w Strefie Gazy. Mocny wpis Opozdy (fot. Instagram)

Nie milkną echa po tragicznych doniesieniach ze Strefy Gazy. W wyniku ostrzału izraelskiej armii zginęło siedmiu wolontariuszy organizacji humanitarnej World Central Kitchen. Jedną z ofiar jest obywatel Polski Damian Soból.

Doszło do tragedii, w której zginęli wolontariusze WCK, w tym Damian Soból. Chciałbym złożyć moje najgłębsze kondolencje rodzinie pana Damiana Sobóla i obiecać jego bliskim - i wszystkim - że jesteśmy zdeterminowani, aby wyjaśnić, co się stało i kto jest za to odpowiedzialny - powiedział dla WP Dr Yacov Livne, ambasador Izraela w Polsce.

To jednak nie uspokoiło opinii publicznej. Na koncie izraelskiego ambasadora pojawiło się mnóstwo komentarzy wyrażających wściekłość za działania wojenne Izraela.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Amerykański generał docenia Polskę. "Wzorowy członek NATO"

Swoją cegiełkę dołożyła także Joanna Opozda, która na swoim profilu na Instagramie ostro podsumowała działania Izraela w trakcie wojny z Palestyną.

Damian był w moim wieku... Wielki człowiek, najpierw pomagał na Ukrainie, teraz chciał pomóc niewinnym palestyńskim dzieciom, cywilom, którzy codziennie giną z rąk Izraela, którzy głodują. Zabili go. Dlaczego? Dlaczego wojsko Izraela strzela do kogo chce i kiedy chce? Dlaczego świat na to pozwala? - napisała Opozda.

Duda reaguje po śmierci Polaka

Głos po śmierci naszego rodaka zabrał także prezydent Andrzej Duda, który wspomina Sobóla jako odważnego człowieka.

Z głębokim bólem przyjąłem informację o śmierci w Strefie Gazy wolontariuszy z organizacji World Central Kitchen, w tym polskiego obywatela. Jestem myślami z ich najbliższymi. Ci odważni ludzie swoją służbą i poświęceniem dla bliźnich zmieniali świat na lepsze. Tragedia ta nigdy nie powinna się wydarzyć i musi zostać wyjaśniona - napisał prezydent Andrzej Duda na portalu X.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić