Stanowcza decyzja Karola III. W pałacu był romans

8

Król Karol III mimo swojej choroby cały czas czynnie bierze udział w obowiązkach rodziny królewskiej. Ostatnio musiał podjąć poważną decyzję, która wpłynęła na porządek wśród jego współpracowników. Podpułkownik Jonathan Thompson został przeniesiony na mniej eksponowane stanowisko w Pałacu Buckingham. Wszystko przez plotki o romansie.

Stanowcza decyzja Karola III. W pałacu był romans
Karol III musiał podjąć stanowczą decyzję w Pałacu Buckingham (Licencjodawca, Jonathan Brady)

Brytyjska rodzina królewska po raz kolejny znalazła się w centrum zainteresowania całego świata za sprawą problemów zdrowotnych. U króla Karola III zdiagnozowano nowotwór. Dużo mówi się także o stanie zdrowia księżnej Kate.

Król Karol III rozpoczął już leczenie, a lekarze zalecili mu wstrzymanie pełnienia publicznych obowiązków. Mimo choroby król "w dalszym ciągu będzie zajmował się sprawami państwowymi i urzędowymi dokumentami".

Okazja nadarzyła się bardzo szybko. Otóż brytyjski monarcha zdecydował się na poważne kroki względem podpułkownika Jonathana Thompsona.

Przez lata był on jednym z najbardziej zaufanych ochroniarzy matki obecnego króla, Elżbiety II. Nic więc dziwnego, że był szanowany także przez resztę członków rodziny królewskiej. Dzięki temu już po śmierci królowej awansował na głównego królewskiego koniuszego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Każą płacić za postój nawet w nocy. Ludzie mówią, co o tym myślą

Według informacji angielskiego "The Times", Jonathan Thompson w jednej chwili pożegnał się z dotychczasowym rozgłosem, a wszystko przez plotki o romansie.

Podpułkownik związał się z pracownicą pary królewskiej odpowiadającej za PR, Olivią Lewis. Z tego powodu monarcha zdecydował się na dość drastyczne kroki.

Karol III nie zwolnił go jednak całkowicie. Thompson że nie będzie już mu towarzyszył w trakcie najważniejszych spotkań, jednak w dalszym ciągu będzie pracował w pałacu.

Problemy zdrowotne Karola III

Walka z nowotworem to nie jedyne zmartwienie brytyjskiego monarchy. Według angielskiego "Daily Mail", Karol III ma także kłopoty z oddychaniem.

Ingrid Seward, pisarka i ekspertka ds. rodziny królewskiej przekazała, że monarcha nie przejmuje się błahymi dolegliwościami i własne problemy z zatokami zwalcza, śpiąc w namiocie tlenowym.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić