Kamil Różycki
Kamil Różycki| 

Te kraje zobaczymy w finale Eurowizji! Widzowie wydali wyrok

39

Dobiegł końca pierwszy półfinał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowany w szwedzkim Malmö. Wśród wielu wykonawców, swoją piosenkę zaprezentowała także polska reprezentantka Luna. Jak jej poszło i kogo będziemy mogli zobaczyć w kolejnym etapie walki o końcowe zwycięstwo? Sprawdzamy!

Te kraje zobaczymy w finale Eurowizji! Widzowie wydali wyrok
Luna na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji (PAP, Jessica Gow/TT)

Dobiegł końca pierwszy półfinał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. Przez tych kilkadziesiąt minut widzowie mogli usłyszeć naprawdę różnorodną muzykę i zobaczyć niesamowite pokazy sceniczne. Tak jak każdego roku, tak i teraz nie zabrakło wielu niespodzianek, zarówno na eurowizyjnej scenie, jak i w przypadku samych wyników.

Wśród wielu doskonałych artystów, którzy pojawili się we wtorek 7 maja na scenie, była także reprezentantka Polski. Pochodząca z Warszawy 24-letnia Luna swoją piosenką "The Tower" urzekła, ale i podzieliła eurowizyjną publiczność. Ta jak się okazało nie wybrała polskiej reprezentantki do finału.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ceny w Szwecji. Fani Luny wydadzą majątek podczas Eurowizji

Te kraje zobaczymy w Wielkim Finale 68. Konkursu Piosenki Eurowizji

Niestety, Eurowizja jak każdy konkurs pod koniec ma swoich wielkich wygranych, ale i niespodziewanych przegranych. Tym razem również nie brakowało wielu zaskoczeń, które już teraz są szeroko komentowane przez setki miłośników, ale i nowych widzów dzisiejszego konkursu. 

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że są kraje które z automatu otrzymują finał Eurowizji. Jest to tak zwana "Wielka Szóstka" zrzeszająca największych europejskich nadawców (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania i Włochy) oraz kraj będący w danym roku gospodarzem. W tegorocznym konkursie jest nim Szwecja. Kto w takim razie do nich dołączy? 

W finale 68. Konkursu Piosenki Eurowizji zobaczymy Serbię, Portugalię, Słowenię, Ukrainę, Litwę, Finlandię, Cypr, Chorwację, Irlandię i Luksemburg.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić