Wiemy, kim był ojciec Zenka Martyniuka. Różniła ich istotna kwestia

77

Zenon Martyniuk (54 l.) jest bez wątpienia jedną z największych gwiazd muzyki disco polo w Polsce. Lider zespołu Akcent ma na swoim koncie wiele gorących hitów. Teraz udało nam się ustalić, kim był ojciec Zenka Martyniuka. Niektórzy mogą się zdziwić, jaka kwestia ich dzieliła.

Wiemy, kim był ojciec Zenka Martyniuka. Różniła ich istotna kwestia
Zenon Martyniuk na scenie podczas Sylwestra. Zdjęcie ilustracyjne. (AKPA, AKPA)

W życiu prywatnym gwiazdor związany jest od kilkudziesięciu lat z Danutą Martyniuk (z domu Rolecką). Para doczekała się jednego potomka - syna Daniela Martyniuka (ur. 1989 r.). Od 2019 roku muzyk spełnia się też w roli dziadka dla swej wnuczki Laurki (córka Daniela).

Kariera Zenona Martyniuka rozwijała się w zawrotnym tempie. Pod koniec 1989 r. razem z przyjacielem Mariuszem Anikiejem utworzył zespół muzyczny o nazwie Akcent. Formacja wylansowała takie hity jak: "Pragnienie miłości", "Przez twe oczy zielone", "Życie to są chwile", czy "Przekorny los" i wiele innych.

54-latek zwany "królem disco polo" pojawił się też gościnnie w filmie Jana Hryniaka pt. "Zenek". Jego fabuła oparta była na życiorysie samego Martyniuka. W 2020 roku piosenkarz swoją twarzą reklamował w kampanii sieć sklepów Media Markt.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zenek Martyniuk o kryzysie w małżeństwie

Wiemy, kim był ojciec Zenka Martyniuka. Różniła ich istotna kwestia

Teraz udało nam się dotrzeć do ciekawych informacji, kim był ojciec Zenona Martyniuka. Jak pisze portal "wspolczesna.pl", mężczyzna nazywał się Bazyli Martyniuk i zmarł w 2012 roku. Miał wówczas 82 lata.

Okazuje się, że ojca z synem różniła kwestia... wyznaniowa. Bazyli nie był katolikiem, tak jak Zenon. To jednak nic dziwnego na Podlasiu, gdzie przecież mieszkał.

Śp. ojciec Bazyli był wyznania prawosławnego, z kolei mama Teresa jest wyznania katolickiego. Mały Zenek został ochrzczony w cerkwi, jednak wychowano go w obrządku katolickim. Po dziś dzień, król disco polo deklaruje się jako osoba głęboko wierząca - podaje "wspolczesna.pl".
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić