Karol Wiak| 

Zaskakujący powrót do TVP Info. Transfer dziennikarki stał się faktem

7

Dorota Wysocka-Schnepf, ceniona postać świata mediów, znana z niezależnego dziennikarstwa w Gazecie Wyborczej, zdecydowała się na zaskakujący powrót do TVP. Ta zmiana nie tylko zwiastuje nowe otwarcie w karierze dziennikarki, ale również obiecuje odświeżenie oferty programowej TVP Info.

Zaskakujący powrót do TVP Info. Transfer dziennikarki stał się faktem
Dorota Wysocka-Schnepf zdecydowała się na powrót do TVP (AKPA, Niemiec)

W ostatnim czasie powroty do publicznego nadawcy dziennikarzy niegdyś związanych z Telewizją Polską są coraz częstsze. Kolejnym przypadkiem, który doskonale ilustruje ten trend, jest Dorota Wysocka-Schnepf, długoletnia dziennikarka Gazety Wyborczej, która postanowiła podjąć nowe wyzwania w TVP Info.

Dorota Wysocka-Schnepf żegna się z Gazetą Wyborczą

Na początku lutego 2024, Wirtualne Media poinformowały, że Dorota Wysocka-Schnepf, popularna dziennikarka Gazety Wyborczej, zdecydowała się na powrót do TVP. W telewizji publicznej nie tylko pojawi się jako gospodyni własnego programu, ale również będzie pracowała przy innych formatach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ostaszewska mówi o zmianach w Polsce, TVP i apeluje do polityków. Padły mocne słowa

Wysocka-Schnepf, która od 2016 roku była związana z "Wyborczą", wyraziła żal i wdzięczność za wspólne lata pracy:

Z "Gazetą Wyborczą" rozstaję się z wielkim żalem i ogromną wdzięcznością za osiem wspólnych lat, które dla wolnych mediów były niezwykle trudne, ale dla mnie, dzięki pracy w otoczeniu znakomitych dziennikarzy i naczelnych Wyborczej, także bardzo twórcze - stwierdziła Wysocka-Schnepf w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Swoją karierę w mediach Wysocka-Schnepf rozpoczęła już w 2004 roku. Przez dziewięć lat była twarzą "Wiadomości" i prowadziła programy publicystyczne na antenie TVP1, takie jak "Politykę przy kawie". Następnie skupiła się na korespondencji ze Stanów Zjednoczonych, by teraz powrócić do telewizji z nowymi, ciekawymi projektami. Czy ten wielki powrót okaże się sukcesem?

Nowe programy Wysockiej-Schnepf w TVP Info

Dorota Wysocka-Schnepf, która niedawno pożegnała się z Gazetą Wyborczą, nie zwalnia tempa. Już teraz widzowie TVP Info mogą zobaczyć ją w nowym programie - "Rozmowy niesymetryczne". Program, emitowany co dwa tygodnie w soboty, to 40 minut dialogów z gośćmi, którzy, jak zapowiada Wysocka-Schnepf, "życiowe osiągnięcia zawdzięczają własnej pracy i talentom, a nie partyjnym koneksjom". Pierwszy odcinek, z udziałem ministra sprawiedliwości prof. Adama Bodnara, zapoczątkował serię spotkań z czołowymi postaciami polskiej sceny politycznej i społecznej.

Wysocka-Schnepf nie kryje entuzjazmu związanego z nowym wyzwaniem:

Cieszę się, że dołączam do grona niezależnych dziennikarzy, którzy odbudowują z gruzów telewizję publiczną w Polsce - podkreśliła dziennikarka.

Słowa te świadczą o jej zaangażowaniu w tworzenie wysokiej jakości dziennikarstwa, wolnego od wpływów politycznych. Od kwietnia, będzie można ją zobaczyć w jeszcze innych programach TVP Info. Oprócz "Rozmów niesymetrycznych", które będą emitowane na zmianę z "Rozmowami (nie)wygodnymi" Mariusza Szczygła, Wysocka-Schnepf zapowiada również prowadzenie cotygodniowego widowiska publicystycznego oraz politycznych rozmów tuż po głównym wydaniu wieczornych wiadomości.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić