Karol Osiński| 

Red alert przed meczem Hiszpania - Niemcy. Policja została zmobilizowana

0

Na Balearach rośnie napięcie przed meczem Hiszpania - Niemcy. Majorka jest oblegana przez niemieckich turystów, przez co lokalna policja została zmobilizowana i przygotowano specjalną operację bezpieczeństwa. Właściciele lokali zareagowali.

Red alert przed meczem Hiszpania - Niemcy. Policja została zmobilizowana
Niemieccy fani (Getty Images, Christof Koepsel)

Specjalna mobilizacja policji na Majorce przed meczem Hiszpania - Niemcy

Baleary co roku są jedną z najczęściej wybieranych wysp na wakacje przez Niemców. W tym nie jest inaczej, a zważywszy, że w Niemczech trwa Euro 2024, napięcie oraz emocje są podwyższone. Sprawa zrobiła się jeszcze poważniejsza, kiedy stało się jasne, że w ćwierćfinale Hiszpanie zmierzą się z Niemcami.

Hiszpańska policja potwierdziła, że w piątek w Playa de Palma, gdzie będzie przebywać większość niemieckich turystów w trakcie meczu, przygotowano specjalną operację bezpieczeństwa. Nie podano wielu szczegółów, lecz potwierdzono, że operacja będzie składać się z jednostek bezpieczeństwa publicznego, takich jak jednostki interwencyjne, prewencyjne i reagowania policji. Na ulicach mają pojawić się jednostki na motocyklach oraz funkcjonariusze bez mundurów, czyli tzw. tajniacy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Właściciele lokali na Balearach mają plan na mecz z Niemcami

Mimo specjalnej reakcji policji władze nie spodziewają się zamieszek, choć chcą być przygotowani na wszystkie scenariusze. Z podobnego założenia wychodzą właściciele lokali restauracyjnych, którzy chcą "wycisnąć" maksimum podczas meczu Hiszpania - Niemcy.

Prezes Mallorca CAEB Restaurant Association, Alfonso Robledo, zapowiedział, że w wielu miejscach zostaną zainstalowane dodatkowe ekrany telewizyjne, a zapasy produktów tj. alkohol zostaną zwiększone. Wskazał, że zmiany będą dotyczyć obszarów Playa de Palma i Peguera.

Jednocześnie Robledo zauważył, że na niekorzyść działa godzina rozgrywania meczu. Spotkanie rozpocznie się o 18:00, zatem nie spodziewa się, że zyski będą takie, jakich oczekuje.

Ludzie będą oglądać mecz i nie dokonają rezerwacji stolików na kolację, ponieważ nie wiedzą dokładnie, kiedy zakończy się mecz Hiszpania - Niemcy. To zależy od tego, czy będzie dogrywka, rzuty karne itp. Restauracje nie mają możliwości zainstalowania ekranów ze względu na układ sali - cytuje jego słowa serwis "The Sun".
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić