Kamil Niewiński
Kamil Niewiński| 

Wiemy, co ze Strefami Kibica na Euro 2024. TVP podało cennik

0

Polscy kibice z niecierpliwością wyczekują Euro 2024. Oczywiście można z wyprzedzeniem założyć, że ponownie sporym zainteresowaniem będą cieszyć się Strefy Kibica, w których możliwe będzie wspólne oglądanie meczów. Wiemy już, na jakich zasadach organizatorzy będą mogli zdobyć odpowiednie uprawnienia, a także ile będzie to ich kosztować.

Wiemy, co ze Strefami Kibica na Euro 2024. TVP podało cennik
Strefy Kibica pojawią się na świeżym powietrzu, w barach i hotelach (Unsplash, Yasin Alsbey)

Po emocjonalnej huśtawce i trzymających w napięciu do końca barażach piłkarska reprezentacja Polski zdołała awansować do finałów Mistrzostw Europy, które od 16 czerwca do 14 lipca 2024 r. będą odbywać się w Niemczech. Polacy trafili do jednej z najcięższych grup, w której zmierzą się z Austrią, Holandią oraz wicemistrzami świata — Francją.

Jedynym polskim nadawcą meczów Euro 2024 w wyniku porozumienia z UEFA będzie Telewizja Polska. Otrzymała ona również uprawnienia do udzielania licencji i zgód na pokazy publiczne w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że momentalnie zaczęły pojawiać się pytania o Strefy Kibica.

Tego typu strefy pozwalają poczuć atmosferę turnieju, a dzięki nim kibice są w stanie oglądać mecze w większym gronie. Popularność zyskały one podczas Euro 2012, które Polska organizowała wraz z Ukrainą. W miastach, gdzie odbywały się mecze, tzw. Fan Zones mogły pochwalić się ogromnym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego więc, że Strefy Kibica powstawały także przy okazji następnych wydarzeń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szokująca decyzja na Euro 2020. „Kibice zostali wykluczeni"

Teraz wiemy, że nie inaczej będzie w przypadku Euro 2024. Telewizja Polska uruchomiła specjalny formularz, który mieści się pod adresem licencje.tvp.pl. Za jego pośrednictwem zgłaszać mogą się zarówno organizatorzy Stref Kibica, jak i również właściciele barów czy firmy. Każdy publiczny pokaz — zarówno komercyjny, jak i niekomercyjny — musi bowiem spełnić określone wymogi licencyjne.

TVP sprzedaje licencje na Euro 2024. Gdzie pojawią się Strefy Kibica?

W przypadku pokazów niekomercyjnych organizatorzy mogą wybierać w pakietach zaczynających się od 2460 zł brutto za jeden ekran aż do opcji za nawet 9840 zł brutto. Wszystko zależy od tego, czy organizator samodzielnie zapewni sobie źródło sygnału, a także czy chce wykorzystać dodatkowe usługi. Płatność jest jednorazowa i umożliwia transmisję wszystkich meczów Euro 2024.

W przypadku pokazów komercyjnych konieczne jest również uiszczenie opłaty licencyjnej dla UEFA. W zależności od przewidywanej liczby widzów waha się ona od 1 tys. do 14 tys. euro (ok. 4,3 tys. - 60,4 tys. złotych). W procesie tym pośredniczy jednak TVP, dlatego zainteresowani nie muszą kontaktować się bezpośrednio z federacją.

Na wspomnianej stronie TVP przygotuje również wykaz licencjonowanych Stref Kibica. Ostatni raz lista została odświeżona 16 kwietnia, lecz mimo to widnieją już na niej dwie lokalizacje, w których kibice będą w stanie obejrzeć mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej:

  • Kraków, Hotel Campanile (Św. Tomasza 34)
  • Gdańsk, restauracja Patio Español (Tandeta 1/81)
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić