Karol Wiak| 

Krzysztof Zanussi po poważnej operacji. "Mam podobno jakieś poważne zagrożenie"

2

Krzysztof Zanussi, wybitny polski reżyser, znany z filmów takich jak "Iluminacja" i "Cwał", przeszedł poważną operację krwiaków mózgu po wypadku, który miał miejsce w kwietniu. 84-letni twórca podzielił się swoim stanem zdrowia oraz wesołymi anegdotami z pobytu w szpitalu.

Krzysztof Zanussi po poważnej operacji. "Mam podobno jakieś poważne zagrożenie"
Krzysztof Zanussi przeszedł operację usunięcie krwiaków mózgu (AKPA, Jacek Kurnikowski)

Krzysztof Zanussi to jeden z najbardziej znanych polskich reżyserów i scenarzystów, który zdobył międzynarodowe uznanie dzięki swoim filmom, takim jak "Iluminacja" czy "Cwał". Urodził się 17 czerwca 1939 roku w Warszawie. Z wykształcenia jest fizykiem i filozofem, co często znajduje odzwierciedlenie w głębokich, intelektualnych wątkach jego twórczości. Zanussi jest również autorem wielu książek i artykułów oraz laureatem licznych nagród filmowych, w tym na prestiżowych festiwalach takich jak Cannes i Wenecja. Jego filmy często eksplorują tematy moralne i egzystencjalne, stawiając pytania o sens życia, wiarę i etykę.

Krzysztof Zanussi w kwietniu uległ poważnemu wypadkowi

84-letni Krzysztof Zanussi przeszedł operację usunięcia krwiaków mózgu po wypadku, który miał miejsce w kwietniu. W wyniku tego zdarzenia reżyser nie mógł pojawić się na warszawskim festiwalu filmowym Script Fiesta. Producentka Irena Strzałkowska poinformowała, że 19 kwietnia Zanussi wybudził się po operacji. Szczegóły wypadku nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Pokot": Zobaczcie, co działo się konferencji nowego filmu Agnieszki Holland

Obecnie Krzysztof Zanussi wraca do zdrowia w domu. We wtorek na swoim profilu na Facebooku podziękował za wsparcie i przekazał informacje o swoim stanie zdrowia. W opublikowanym wideo pokazał, jak zmienił się po pobycie w szpitalu.

Jak państwo widzą, zmieniłem nieco swój wygląd, a właściwie uczesanie, a nawet uczesaniem nie można nazwać braku włosów na głowie. I nie jest to żaden pościg za modą albo chęć odmładzania się, tylko ślad tego, że przeszedłem operację. Mam podobno jakieś poważne zagrożenie, kłopoty - wyjaśnił Zanussi.

Reżyser jest już po operacji mózgu

Na skutek urazu głowy u Krzysztofa Zanussiego powstały krwiaki mózgu, które wymagały pilnego usunięcia. Reżyser "Iluminacji" podzielił się szczegółami operacji w swoim wideo:

Dokonano na mnie operacji, która jest operacją mózgu, a dotyczy krwiaków, które powstały pourazowo. Nie chcę się wdawać w medycynę, bo ani się na tym nie znam, ani też nikogo specjalnie to nie interesuje. Tłumaczę tylko mój stan uczesania tą wielką zmianą - powiedział Zanussi.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pomimo poważnej operacji, Krzysztof Zanussi nie tracił dobrego humoru. W dalszej części nagrania podzielił się zabawną historią ze szpitala, gdzie był rozpoznawany głównie z programu "Sprawa dla reportera".

Audycja pani Jaworowicz czyniła mi największą popularność. Nie filmy, które tylko niektórzy z lekarzy przyznawali się, że oglądali. Wśród salowych to głównie "Sprawa dla reportera" była przedmiotem mojej chwały - opowiedział Zanussi.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić