Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski się rozstali. Wszystko przez alkohol?

3

Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski tworzyli związek, który przez lata budził zainteresowanie i zarazem był otoczony aurą tajemniczości. Ten okres w życiu aktorskiej pary dobiegł końca. Niebawem nastąpi finalizacja ich rozwodu, co aktorka potwierdziła. – Już bardzo długo nie jesteśmy razem. Tak, rozwodzimy się – wyjawiła Gąsiorowska w rozmowie z mediami.

Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski się rozstali. Wszystko przez alkohol?
Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski rozstali się (AKPA)

Pogłoski odnośnie upadającej relacji Gąsiorowskiej i Żurawskiego krążyły od dawna. W pierwszej połowie zeszłego roku pojawiły się dyskusje na temat ich rozstania, a potem informacje o złożeniu wniosków rozwodowych. W sierpniu spekulowano, iż para może jednak próbować ratować małżeństwo. W listopadzie wydawało się, że ich rozstanie jest już przesądzone i od tej pory nie nastąpiły żadne zmiany w tej kwestii. Aktorka potwierdziła to w jednym z ostatnich wywiadów, mówiąc wprost: "Rozwodzimy się".

Roma Gąsiorowska o miłości. "To jest coś, czego należy się nauczyć"

W rozmowie udzielonej serwisowi Na Temat Gąsiorowska otworzyła się na temat miłości, którą postrzega jako uczucie zmieniające swoją formę po narodzinach dziecka, a z którą związane jest doświadczenie miłości bezwarunkowej. Gwiazda uważa, iż "miłość jest uczuciem, które nie powinno być zależne od innej osoby". – To jest coś, czego należy się nauczyć – stwierdziła.

Więcej informacji można znaleźć w materiale wideo.

Zobacz także: Gala Top Seriale 2024

Zaznaczyła, że w ciągu ostatnich pięciu lat sporo czasu poświęciła na przemyślenia nad miłością do samej siebie. Dostrzegła, że wiąże się to z nieustanną pracą nad sobą i analizą własnych emocji. Podkreśliła również wagę postrzegania miłości w świetle doświadczeń rodzinnego domu.

– Jeśli sobie nie uświadomisz, czym był twój dom rodzinny, twoja mama i tata, to nie uświadomisz sobie, czym jest miłość. Miałam tak i jak patrzę na ludzi, to widzę, że prawie każdy miał podobnie. Wszyscy tak mają – oceniła.

Gąsiorowska i Żurawski się rozwodzą. "Przez długi czas milczeliśmy na ten temat"

A co z miłością małżeńską? Aktorka stwierdziła, że historia jej i Żurawskiego zakończyła się już jakiś czas temu i dotychczas obydwoje unikali publicznego komentowania swoich prywatnych spraw.

– Nasza historia skończyła się dawno temu. Przez długi czas milczeliśmy na ten temat. Nie chcieliśmy publicznie poruszać naszych prywatnych spraw. (...) Nigdy nie ujawniliśmy w mediach żadnych sekretów. Teraz jest tak samo. Już bardzo długo nie jesteśmy razem. Tak, rozwodzimy się – podkreśliła.

Alkohol przyczyną rozpadu małżeństwa Gąsiorowskiej i Żurawskiego

Gąsiorowska wspomniała, iż jedną z przyczyn rozpadu ich relacji było uzależnienie.

– Masz rodzinę, jesteś odpowiedzialny za dzieci, jest alkohol. Ten temat był i jest problemem. Wtedy podejmuje się kolejne kroki, żeby sobie poradzić. A jeśli jesteś rodziną alkoholika, to też masz do wykonania ogromną pracę. Musisz działać razem z osobą, która ma coś do przerobienia. Samemu coś przerobić – mówiła.

Michał Żurawski przed kilkoma laty publicznie opowiedział o swojej walce z alkoholizmem.

– Od prawie trzech lat nie dotykam niczego związanego z alkoholem. Na to miała wpływ rodzina, żona, wszyscy wokoło, którzy znali mój poprzedni tryb życia. (...) Ja w pewnym momencie stwierdziłem, że już dosyć tego i właściwie nie ja, tylko moja żona mnie z tego uratowała i wyciągnęła, i uzmysłowiła, że jest to problem - mówił w show "Azja Express".

Gąsiorowska potwierdziła to w wywiadzie. 42-latka jest zwolenniczką terapii i uważa, że gdy jest problem, należy zwrócić się o pomoc do specjalistów.

– Wykonywaliśmy tę pracę wszyscy razem. I dalej ją wykonujemy. To, że się rozwiedziemy, nie oznacza, że nie mamy razem dzieci. Mamy i będziemy je mieć. Najważniejsze, by nie doświadczały sytuacji, które będą narażały je na stres związany z problemem alkoholowym. To trudne i świadome podejście - opowiadała.

Związek Romy Gąsiorowskiej i Michała Żurawskiego

Choć wiele osób sądzi, że para poznała się podczas pracy nad serialem "Londyńczycy", to w rzeczywistości ich pierwsze spotkanie miało miejsce wcześniej, w warszawskim Teatrze Rozmaitości.

Ślub wzięli w 2010 roku. W trakcie małżeństwa powitali na świecie dwoje dzieci: 10-letnią Jadwigę i 12-letniego Klemensa. Żurawski ma również syna Leona z poprzedniego związku.

Autor: AKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić