Majątek Schreiberów. Tyle będzie do podziału w przypadku rozwodu

15

W piątek, 1 marca br. Łukasz Schreiber, który kandyduje z ramienia PiS na prezydenta Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie) przekazał, że rozstał się z żoną, znaną celebrytką Marianną Schreiber. Jeśli doszłoby do ewentualnego rozwodu, to parę czeka podział majątku. Wiemy, co udało im się do tej pory wspólnie zgromadzić.

Majątek Schreiberów. Tyle będzie do podziału w przypadku rozwodu
Oto majątek Schreiberów. Tyle będzie do podziału. (Instagram)

Ta wiadomość mocno zelektryzowała media. Znany polityk Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Schreiber zupełnie niespodziewanie wyznał 1 marca br. w rozmowie z metropoliabydgoska.pl, że jego małżeństwo z Marianną aktualnie wisi na włosku.

Nigdy nie używałem wizerunku rodziny w kampaniach wyborczych, ani teraz, ani 10 lat temu. Uważam, że to nie ma znaczenia. A przy tym wszystkim jest mi… jest to w jakiś sposób trudne dla mnie i przykre, tym bardziej że podjęliśmy decyzję o rozstaniu i rozmawiamy o separacji - podał 36-latek.

Na te doniesienia od razu zareagowała 31-letnia żona polityka. Nie kryła emocji. - Nie znalazł czasu, by powiedzieć mi to w twarz - rozumiem, że to presja związana z wyborami. Ja żadnej decyzji nie podjęłam - ubolewała w mediach społecznościowych. Zaznaczała, że nadal kocha męża.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Żona ministra z PiS w "Top Model". Ironiczny komentarz Bartosza Arłukowicza

Oto majątek Schreiberów. Tyle będzie do podziału w przypadku rozwodu

Okazuje się, że jeśli doszłoby do rozwodu, para będzie musiała podzielić wspólny majątek. Jak wynika z ostatniego oświadczenia majątkowego złożonego jesienią 2023 przez Łukasza Schreibera, nie chodzi tutaj bowiem tylko o pieniądze.

Poseł PiS ujawnił we wspomnianym dokumencie, że za 12 miesięcy uzyskał dochód z wynagrodzenia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w kwocie 157 tys. 238 zł 72 gr. Oprócz tego otrzymał też dietę parlamentarną w całkowitej wysokości 29 tys. 690 zł 64 gr netto. W oświadczeniu Schreiber podał również, że ma zaciągnięte dwa kredyty na kwoty: 100 tys. i 125 tys. zł.

Wiemy, że wraz z Marianną Schreiber zgromadził 50 tys. zł. Poza tym współwłasnością małżeńską jest biblioteka licząca aż 1,2 tys. tomów o szacowanej wartości około 35 tys. zł - podaje teraz Fakt.pl.

Dokładne zarobki Marianny Schreiber nie są znane. W jednym z wpisów w serwisie X 31-latka pochwaliła się jednak, ile zgarnie za walkę w Clout MMA.

Pytacie mnie, czy warto było brać walkę z Gohą Magical. Sądzę, że ta 1 z przodu i 6 cyfr jest odpowiedzią na to pytanie. Z godnością będę nosić ten ciężar - pisała w mediach społecznościowych.

To starcie ma się odbyć dopiero w sobotę, 9 marca. Nie wiadomo natomiast, czy w obliczu obecnych perturbacji małżeńskich Schreiber nie zrezygnuje ze startu.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić