Monika Olejnik wyszła za mąż jako 20-lata. "Moje życie stało się koszmarem"

24

Jest jedną z najgłośniejszych gwiazd telewizji TVN. Znana z ciętych ripost i barwnego stylu Monika Olejnik nie zawsze mogła czuć się podziwiana i bezpieczna. Do dziś rysą w jej życiorysie jest jej pierwsze małżeństwo, w którym dziennikarka była ofiarą przemocy.

Monika Olejnik wyszła za mąż jako 20-lata. "Moje życie stało się koszmarem"
Monika Olejnik przez lata milczała na temat swojego pierwszego małżeństwa (AKPA)

Obecnie Monika Olejnik jest w związku z Tomaszem Ziółkowskim. Z młodszym o 15 lat kolegą po fachu są już razem od niemal trzech dekad. Ale do tak usłanego różami życia dziennikarkę prowadziła bardzo kręta droga. Monika Olejnik ma za sobą dwa nieudane małżeństwa. Przez wszystkie lata zdecydowała się tylko na jedno dziecko. Jej syn niebawem skończy 38 lat.

Olejnik zaczynała w Polskim Radiu, a później przeszła do TVP. Jednak to "Kropka nad i" dała jej rozpoznawalność w całym kraju. Program prowadzi, z drobnymi przerwami, od 1997 roku. I chociaż zna ją cały kraj, to dziennikarka stara się chronić swoją prywatność.

O tym związku milczała przez lata

Monika Olejnik nie chciała rozmawiać o swoim pierwszym małżeństwie. Dopiero po latach, przy okazji kampanii "Stop Przemocy" zdobyła się na szczere i zarazem trudne wyzwanie, w którym przyznała, że była ofiarą przemocy domowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Karol Strasburger o różnicy wieku w związku.
Byłam studentką, a w zasadzie 20-letnim dzieckiem, kiedy nie zastanawiając się, wyszłam za mąż. Moje życie szybko stało się koszmarem. Mateusz, mój ówczesny mąż, był przemocowcem, bił mnie. Miałam w sobie na tyle siły, że nie czekałam. Szybko wyprowadziłam się od niego i rozwiodłam się - wyznała dziennikarka we wpisie na Instagramie.

Po rozwodzie nie utrzymywali kontaktu. "Super Express" doniósł, że mężem Olejnik był inżynier-elektryk Mateusz Praczuk, który w 2014 r. w wieku 62 lat zmarł w zapomnieniu.

Kolejnym mężem dziennikarki był Grzegorz Wasowski, którego poznała w radiowej Trójce. Dziennikarz, aktor i satyryk bardzo jej imponował. Przyjęła oświadczyny, wzięli ślub a w 1985 r. urodził im się syn, Jerzy. Dziś ma on niemal 38 lat, żonę i dwójkę dzieci - Jeremiego i Jagnę.

Nie do końca wiadomo, w jakich okolicznościach zakończył się drugi związek Olejnik, po którym przez jakiś czas była singielką. Po czym nadszedł 1995 rok i w radiowej Trójce pojawił się aspirujący dziennikarz sportowy, Tomasz Ziółkowski. To z początku nie była łatwa relacja, bliscy Olejnik uważali, że 24 latek chce ją wykorzystać.

Ona jednak posłuchała głosu serca. Dziś są parą od już 29 lat.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić