Rolnicy. Podlasie. W Plutyczach układają kostkę. "To jest czarna magia"

12

W niedzielę odbędzie się premiera nowego odcinka programu Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej z Plutycz kontynuują przemianę swojego podwórka. Na ekranie pojawią się także Jarek i Agnieszka z Bronowa. Tomasz i Monika z Pokaniewa będą gościć kupców zainteresowanych zakupem byka z ich stada.

Rolnicy. Podlasie. W Plutyczach układają kostkę. "To jest czarna magia"
Rolnicy. Podlasie. W Plutyczach układają kostkę. "To jest czarna magia" (YouTube, Gienek i Andrzej Plutycze)

Rolnicy. Podlasie to popularny program nadawany na Fokus TV, dzięki któremu widzowie mogą śledzić losy rolników na wschodzie Polski. Fani tego nietypowego reality show śledzą z uwagą losy uczestników, obserwując ich codzienne życie i zarządzanie gospodarstwem.

W miejscowości Plutycze (woj. podlaskie) jedną z głównych postaci jest 42-letni Andrzej Onopiuk. Właśnie tam trwa intensywne porządkowanie podwórka Gienka i Andrzeja. Przez lata ich gospodarstwo było znane z charakterystycznego błota, które pokrywało podwórze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Emocje buzowały. Powiedzieliśmy Polakom, jaką emeryturę ma Tusk

Jednak przyszedł nadszedł czas na zmiany, a rolnicy podjęli decyzję o rewolucji na podwórku. Jak widzimy w zwiastunie nowego odcinka, Marcin będzie nadzorował układanie kostki. Opowiadał o wyzwaniach, jakie stoją przed nimi: "To jest czarna magia. Zero pojęcia. Nie wiedzieli w ogóle, co z czym".

Wykorzystując sprzyjającą pogodę, Andrzej będzie siać na polu owies przy użyciu wypożyczonej maszyny. W tym zadaniu wesprą go Gienek oraz Sławek, którzy angażują się w prace na gospodarstwie.

Co nowego u pozostałych bohaterów Rolnicy. Podlasie?

W 19. odcinku VI sezonu Jarek, mieszkaniec Bronowa, przywiezie zboże, które trzeba będzie załadować do silosu. Przed samym załadunkiem decyduje się sprawdzić, czy zbiornik na pewno pomieści całą ilość. Wchodzi więc na konstrukcję, aby dokładnie ocenić sytuację. Agnieszka postanawia wesprzeć Jarka i pomaga mu podłączyć dmuchawę transportującą ziarno.

Tymczasem w Pokaniewie, Monika i Tomek zmierzą się z innymi wyzwaniami. Przyjmują kupców zainteresowanych kupnem byka z ich stada. Wybór nie będzie łatwy, ponieważ każdy z kupujących ma swoje oczekiwania co do zwierzęcia. Dodatkowo pojawia się kwestia ceny, która również musi być negocjowana.

Nie tylko to stanowi problem dla Moniki i Tomka - muszą także złapać byka. Mąż Moniki żartobliwie zwraca uwagę na czerwone ubranie, które ma na sobie Monika. Zasugerował, że może przyciągnąć uwagę zwierzęcia.

Program Rolnicy. Podlasie jest emitowany w każdą niedzielę o godzinie 20:00, na antenie Fokus TV.

O czym jest program Rolnicy. Podlasie?

"Dzisiaj Rolnik musi być nie tylko hodowcą, ale też mechanikiem, ekonomem, księgowym, biologiem i w pewnym zakresie weterynarzem. Uprawa roślin wymaga nie tylko wiedzy na temat wzrostu roślin i różnorodności odmian, ale również ogromnego nakładu pracy, którą trzeba wykonać w ściśle określonym czasie.

Tłem opowieści jest wielobarwne Podlasie, region krzyżujących się kultur, mieszania się prawosławia i katolicyzmu, ale przede wszystkim kraina wspaniałych ludzi, kochających ziemię, kultywujących spuściznę po rodzicach, a nawet dziadkach" - czytamy na stronie internetowej fokus.tv.

Autor: MAWI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić