Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 

Roman Polański oskarżony o gwałt. Czarne chmury nad reżyserem

12

Sędzia z Santa Monica wyznaczył termin rozprawy przeciwko Romanowi Polańskiemu. Reżyser od lat konsekwentnie unika amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości.

Roman Polański oskarżony o gwałt. Czarne chmury nad reżyserem
Roman Polański (GETTY, NurPhoto)

W czerwcu 2023, Jane Doe, złożyła pozew przeciwko reżyserowi w sądzie w Santa Monica. Według zeznań kobiety, reżyser dopuścił się gwałtu na niej - akt ten miał miejsce w 1973 roku, gdy była nieletnia. Dziewczyna po zakrapianym alkoholem spotkaniu w restauracji została zaciągnięta przez reżysera do jego domu Benedict Canyon i tam zgwałcona.

Przypomnijmy, że w 1977 roku reżyser został oskarżony o gwałt na trzynastoletniej Samancie Gailey. Choć Polański przyznał się do zarzucanych mu czynów, uniknął kary po ucieczce z kraju jeszcze przed ogłoszeniem wyroku - nie powrócił już więcej do Stanów Zjednoczonych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Z dyskoteki do celi. Kierowca audi się doigrał

W ciągu następnych dziesięcioleci liczne wysiłki mające na celu rozwiązanie sprawy karnej nie przyniosły rezultatu, a próby ekstradycji znanego reżysera również zakończyły się niepowodzeniem.

Prawnik Romana Polańskiego zaprzeczył zarzutom Jane Doe:

Pan. Polański stanowczo zaprzecza zarzutom zawartym w pozwie i uważa, że ​​właściwym miejscem do rozpoznania tej sprawy jest sąd – powiedział jego prawnik Alexander Rufus-Isaacs

W piątek 8 marca, sędzia H. Jay Ford III wyznaczył termin rozprawy na 4 sierpnia 2025.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Director Roman Polanski is sued over more allegations of sexual assault of a minor
On nie wróci. To jest pozew cywilny. Nie musi się pojawiać - powiedziała prawniczka pokrzywdzonej, Gloria Allred

Oskarżony nie będzie musiał stawić się osobiście na rozprawie w kalifornijskim sądzie, ale w razie potrzeby ma zeznawać za pośrednictwem transmisji wideo. Możliwe jest również, że sprawa zostanie rozwiązana przed rozprawą, dzięki pisemnym zeznaniom obu stron.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić