Kacper Kulpicki| 

Wyjątkowy gest władz Warszawy, łzy Agaty Młynarskiej. "Tata byłby szczęśliwy"

1

Agata Młynarska nie ukrywa, że tęskni za zmarłym ojcem, jednak tego popołudnia przepełniała ją radość i wzruszenie. Prezenterka była obecna na uroczystości hołdującej artystycznej spuściźnie Wojciecha Młynarskiego. Warszawiacy zdobyli się na wyjątkowy gest, uczcili mistrza nazywając jego imieniem skwer na Mokotowie.

Wyjątkowy gest władz Warszawy, łzy Agaty Młynarskiej. "Tata byłby szczęśliwy"
Agata Młynarska podczas uroczystości hołdującej twórczości Wojciecha Młynarskiego (AKPA)

Agata Młynarska datę 18 czerwca 2024 roku zapamięta na zawsze. To właśnie wtedy jeden ze stołecznych skwerów został oficjalnie nazwany imieniem jej zmarłego przed siedmioma laty ojca.

Miejsce znajduje się na warszawskim Mokotowie. Lokalizacja nie jest przypadkowa. Dla byłej gospodyni programu "Świat się kręci" ma osobistą symbolikę, o czym wyraźnie rozczulona opowiedziała w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gwiazdy szczerze o działalności w sieci i misji w social mediach
Możecie tam zajrzeć, nacieszyć się zielenią Mokotowa. Skwer imienia Wojciecha Młynarskiego. To była piękna uroczystość. Polały się łzy wzruszenia. Tata byłby szczęśliwy, że to właśnie między naszym domem rodzinnym a szkołą muzyczną i podstawówką, do której chodziłam, jest takie miejsce, gdzie możemy grać w zielone - wyznała, jednocześnie nawiązując do napisanego przez artystę utworu "Jeszcze w zielone gramy".

Agata Młynarska dodała, że nie tylko ona, ale także jej wnuczki będą mogły codziennie w drodze ze szkoły do domu podziwiać i "przebiegać przez skwer Dziadasa Wojtasa".

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Skwer Wojciecha Młynarskiego. Gwiazdy uczciły jego pamięć

59-letnia celebrytka tego dnia mogła liczyć na przyjaciół z show-biznesu, którzy licznie stawili się, by oddać cześć pamięci po zmarłym. Dziennikarka udostępniła wspólne zdjęcia m.in. z wdową po Emilianie Kamińskim Justyną Sieńczyłło, aktorką Joanną Kurowską, a także Wiktorem Zborowskim i Alicją Majewską.

Ostatnia z wymienionych uświetniła wydarzenie występem. Nostalgiczna atmosfera udzieliła się także internautom. Jednomyślnie pogratulowali mieszkańcom dzielnicy dobrego pomysłu.

"Jest pamięć i nazwa, która przetrwa 100-200 i więcej lat. Tata definitywnie stał się historią Warszawy. I jak cudownie, że w miejscu, które kochał", "Wiem doskonale, co to dla pani znaczy", "Panie Wojciechu, zasłużył pan. Wspaniała inicjatywa" - czytamy na Instagramie.

Wojciech Młynarski zmarł 15 marca 2017 roku w Warszawie. Autor ponadczasowych tekstów, które śpiewają polscy piosenkarze, został pochowany na Cmentarzu Powązkowskim.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić