Jest legendą światowego kina. Tak wygląda przed 70. urodzinami

38

Jackie Chan jest ikoną światowego kina, znany przede wszystkim ze swoich niepowtarzalnych umiejętności w dziedzinie sztuk walki oraz charakterystycznego połączenia akcji, komedii i kaskaderstwa w swoich filmach. Jak wygląda teraz popularny aktor przed 70. urodzinami?

Jest legendą światowego kina. Tak wygląda przed 70. urodzinami
Jest legendą światowego kina. Tak wygląda przed 70. urodzinami (GETTY, Eamonn M. McCormack)

Tę postać znają wszyscy fani kina. Jego role w ponad stu filmach charakteryzują się komediowym stylem. Kunszt Jackie Chana w sztukach walki wielokrotnie objawiał się w hitowych produkcjach z udziałem aktora.

W latach 70. pojawiał się okazjonalnie w lokalnych produkcjach, a m.in. w Wejściu smoka był kaskaderem i zaczął współpracę z Bruce'em Lee. Przełomem dla Jackie Chana okazał się udział w Ręce śmierci - stał się wówczas rozpoznawalnym aktorem w Hongkongu.

Najsłynniejsze filmy, w których wystąpił Chan to oczywiście "Karate Kid", "Rycerze z Szanghaju", "Godziny szczytu" czy "Smoking".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Emilia Dankwa nie owija w bawełnę: "Jestem rozsądna. Musiałam szybciej dorosnąć. Nigdy nie musiałam tłumaczyć się rodzicom"

Już za kilka tygodni Chan będzie obchodził swoje 70. urodziny. Teraz w sieci pojawiło się zdjęcie legendarnego aktora Jackie Chana. Trzeba przyznać, że mimo upływu lat, aktor w dalszym ciągu prezentuje się bardzo korzystanie.

Poza ekranem, Jackie Chan jest również znanym filantropem i ambasadorem dobrej woli UNICEF, aktywnie uczestnicząc w różnorodnych działaniach charytatywnych i społecznych na całym świecie. Jego życiorys, pełen determinacji, ciężkiej pracy i pasji do sztuk walki, inspiruje miliony fanów i przyszłych filmowców.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Głośno o rodzinnych problemach Jackiego Chana

Jackie Chan od ponad 40 lat żyje w małżeńskim związku z byłą tajwańską aktorką Joan Lin. Jednak, jak sam przyznaje w swojej biografii, nie był ani idealnym mężem, ani idealnym ojcem. W tym drugim przypadku miał na myśli syna z prawego łoża, który urodził się pod koniec 1982 roku. O nieślubnej córce nawet nie wspomniał w książce.

Etta Ng Chok Lam urodziła się w styczniu 1999 roku. Biologicznego ojca nie miała szans spotkać, gdyż Jackie Chan porzucił kochankę, gdy dowiedział się, że ta jest w ciąży. Później nie interesował się losem swojego dziecka, choć, jak twierdzi, regularnie płacił Elaine Ng Yi Lei pieniądze.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić