Kacper Kulpicki| 

Maciej Musiałowski mieszka w zamku. Na Dolnym Śląsku żyje jak król

69

Maciej Musiałowski zainwestował pieniądze w niestandardową nieruchomość. Aktor zamieszkał w zamku, a o zaletach przebywania w średniowiecznych wnętrzach mógłby mówić bez końca. Nie żałuje tej decyzji?

Maciej Musiałowski mieszka w zamku. Na Dolnym Śląsku żyje jak król
Maciej Musiałowski opowiedział o życiu w zamku (Instagram @musialowskimaciej)

Maciej Musiałowski zamieszkał w zamku w Domanicach. Przez czterdzieści lat średniowieczna budowla zlokalizowana przy Sudetach pozostawała pusta, ale teraz to się zmieniło. Wokalista w rozmowie z "Dzień dobry TVN" opowiedział, jak teraz wygląda jego codzienność.

Niedoszły reprezentant Polski na Eurowizji 2024 żartował przed kamerą, że teraz musi tam sprzątać, ale do obecnych na miejscu zabytków podchodzi z o wiele większą pieczołowitością.

Uważa, że w niektóre pomieszczenia wcale nie wymagają gruntownego remontu, a większość z nich jest piękna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gwiazdy wspominają Janusza Rewińskiego. Anna Popek, Mariola Bojarska-Ferenc.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Artysta regularnie dzieli się z internautami przytulnymi kadrami z zamku. Lubi czytać książki w sali kominkowej i ogrzewać się przy cieple płomieni. Z odpoczynku nie rezygnuje także w sypialni, w której oprócz łóżka króluje toaletka z wielkim lustrem. Zachowana jest w stylu renesansowym, podobnie jak reszta zamkowego wyposażenia.

Meble są z Monte Carlo. Noszą na sobie ślady użytkowania, ale to nam się podoba - opowiadał w programie, wskazując na eleganckie leżanki i rozległe sofy.
Śpimy tutaj, żyjemy, całe pierwsze piętro funkcjonuje, wszędzie są meble, jest czysto, okna można otworzyć - dodał menedżer artysty w "Dzień dobry TVN".

Maciej Musiałowski rok temu kupił zamek na Dolnym Śląsku

Gwiazdor filmu "Sala samobójców: Hejter" po roku spędzonym w nowym domu podzielił się optymistyczną refleksją. Spędzając tam niemal każdą wolną chwilę, wcale nie ugiął się pod ciężarem domowych obowiązków i kosztów.

Zaczął doceniać, że miejsce jest doskonale zaprojektowane i to po prostu duży dom jednorodzinny. Można zatem uznać, że aktor w żadnym wypadku nie jest zawiedziony.

Nie mogę się doczekać, aż wypełni się moją własną rodziną i jak będziemy tutaj malowali życie - poetycko podsumował.

Maciej Musiałowski postanowił dzielić się piękną willą nie tylko z sąsiadami, którzy często odwiedzają go na kawę. Zainicjował Festiwal Sztuk Zjednoczonych, który odbywa się na terenie posiadłości.

Chce, by przynajmniej raz do roku to miejsce było otwierane i mogli spotykać się tu artyści z całego świata. Część gości podczas ostatniej edycji wydarzenia raczyła się pysznym lunchem w majestatycznym ogrodzie. Podoba Wam się średniowieczny zamek Macieja Musiałowskiego?

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić