oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 
aktualizacja 

Mama Roksany Węgiel startuje w wyborach. Mówi o "prawie bożym"

18

Roksana Węgiel z powodzeniem rozwija swoją karierę artystyczną. W tym samym czasie jej mama postanowiła spróbować swoich sił w polityce. Edyta Węgiel startuje w wyborach samorządowych, których pierwsza tura odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia. Mama młodej piosenkarki wyjawiła powody swojej decyzji.

Mama Roksany Węgiel startuje w wyborach. Mówi o "prawie bożym"
Mama Roksany Węgiel startuje w wyborach samorządowych (AKPA, Instagram)

Roksana Węgiel już dawno udowodniła, że ma ogromny talent wokalny. Ostatnio pokazuje, że równie dobrze radzi sobie z tańcem. Fani typują, że ma realne szanse na wytańczenie sobie kryształowej kuli "Tańca z gwiazdami". Nowych rzeczy próbuje nie tylko piosenkarka, ale także jej mama. Edyta Węgiel zdecydowała się wystartować w wyborach samorządowych.

41-letnia mama piosenkarki będzie ubiegała się o mandat radnej. Jak wskazuje portal "Fakt", Edyta Węgiel startuje z list Komitetu Wyborczego Wyborców Ruch Obrony Polski. Mama piosenkarki startuje z numeru 9 w okręgu nr 5. Głos na nią będą mogli oddać mieszkańcy Krosna i powiatów krośnieńskiego, jasielskiego, brzozowskiego, bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego.

Mama piosenkarki opowiedziała o powodach swojej decyzji w rozmowie z lokalnym portalem Nowiny24.pl. Podkreśliła, że zdecydowała się na start, żeby zadbać o lepszą przyszłość dla trójki swoich dzieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: krupinska marina i drugie dziecko
Pragnę, aby dorastały w bezpiecznym kraju, w którym szanowana jest tradycja i kultura narodu polskiego. Zdecydowałam się startować z KWW Ruch Obrony Polski, ponieważ Ruch ten na pierwszym miejscu chce sprawować władzę w oparciu o prawo Boże i Boży porządek. Utożsamiam się z prezentowanymi przez Ruch wartościami — stwierdziła kandydatka.

Edyta Węgiel zaniepokojona sytuacją w naszym kraju

Mama piosenkarki podkreśla, że bardzo niepokoi ją to, co dzieje się w naszym kraju, choć nie doprecyzowała tego dość ogólnikowego stwierdzenia. Podkreśliła również, że nie chce, żeby ktokolwiek łączył jej start w wyborach z jej córką.

Córka jest pełnoletnia, nie jest związana z żadną opcją polityczną i decyzje wyborcze są jej prywatną sprawą - powiedziała Edyta Węgiel.

Głos w sprawie startu Edyty Węgiel zabrał również KWW Ruch Obrony Polski. Przedstawiciele ruchu podkreślili, że kandydatka nie należy do partii, ale sympatyzuje z nią. Dzięki temu mogła znaleźć się na liście.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić