Kacper Kulpicki| 

Nie żyje Barbara Sienkiewicz. Były przyjaciel: Oddaliła się od ludzi

27

Barbara Sienkiewicz była nazywana "najstarszą matką w Polsce". W 2015 roku, mając 60 lat, urodziła bliźnięta. Aktorka zmarła 7 czerwca. Olgierd Łukaszewicz, który wspierał ją w trudnych chwilach, opowiedział o łączącej ich znajomości.

Nie żyje Barbara Sienkiewicz. Były przyjaciel: Oddaliła się od ludzi
Olgierd Łukaszewicz wspomina zmarłą Barbarę Sienkiewicz (AKPA, PAP)

Śmierć Barbary Sienkiewicz odbiła się szerokim echem w mediach i sieci. Internauci zastanawiali się, co teraz stanie się z Anią i Piotrusiem - niemal 10-letnimi dziećmi, które straciły matkę.

Olgierd Łukaszewicz jest przekonany, że jego dawna znajoma była na tyle zapobiegawcza, by przewidzieć swoje przedwczesne odejście i zabezpieczyć przyszłość bliźniąt. Jak podaje Plejada, o opiekę nad małoletnimi (aktualnie przebywają w placówce opiekuńczej) starają się bliscy przyjaciele zmarłej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gwiazdy wspominają Janusza Rewińskiego. Anna Popek, Mariola Bojarska-Ferenc.

Olgierd Łukaszewicz wspomina Barbarę Sienkiewicz. "Poszła w samotność"

Gwiazdor "Seksmisji" ujawnił, jak wyglądały jego relacje z 69-latką. Okazuje się, że gdy pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich zrobił naprawdę dużo, by wspomóc potrzebującą kobietę borykającą się z wychowaniem potomków. Wspierał ją mentalnie, a oprócz tego organizował wszelkiego rodzaju pomoce materialne.

Barbara Sienkiewicz nie mogła pobierać zasiłku macierzyńskiego z racji wieku. System socjalny w Polsce nie przewidywał takiej możliwości dla osób po 60. roku życia. Artystka musiała polegać na pomocy innych.Olgierd Łukaszewicz świadczył taką przez trzy lata od jej porodu.

Odkąd przestałem być prezesem ZASP-u, to ten kontakt między nami się urwał. A ja przestałem być prezesem w 2018 r. Nie mam też pojęcia, czy z kimś go utrzymywała, jeżeli z kimś była związana, to z teatrami lalek - opowiedział na łamach "Faktu".

Aktor nie ukrywa, że dochodziły do niego różne, czasem niepokojące doniesienia na temat życia koleżanki po fachu. Wynikało z nich, że odsunęła się w cień i zerwała wiele długoletnich relacji. W pełni oddała się rodzinie.

Ona od tamtego czasu jak się poparzyła, to poszła w samotność, oddaliła się od ludzi - wspominał w tabloidzie.

Barbara Sienkiewicz ma zostać pochowana w rodzinnym grobowcu na warszawskim Cmentarzu Komunalnym Północnym. W ciągu najbliższych dni odbędą się uroczystości pogrzebowe, na których z pewnością pojawią się dawni przyjaciele - w tym Olgierd Łukaszewicz.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić