Jakub Artych
Jakub Artych| 

Irena Santor trafiła do szpitala. Co się dzieje?

3

Irena Santor to niekwestionowana gwiazda polskiej estrady. Zjeździła cały świat z takimi przebojami jak "Już nie ma dzikich plaż" czy "Tych lat nie odda nikt". Od dłuższego czasu boryka się jednak z problemami zdrowotnymi. Jak czytamy w "Super Expressie", Santor trafiła niedawno do szpitala.

Irena Santor trafiła do szpitala. Co się dzieje?
Irena Santor trafiła do szpitala. Co jej dolega? (Licencjodawca, AKPA)

Ponad 20 lat temu mierzyła się z nowotworem piersi, którego pokonano przede wszystkim dzięki szybkiej diagnozie i idącym za nią leczeniu. W 2018 r. Irena Santor trafiła do szpitala z podejrzeniem udaru, ale na szczęście i tym razem skończyło się tylko na strachu. Powodem słabszej kondycji był stres i przemęczenie.

W lutym 2024 roku Santor borykała się z dolegliwościami nefrologicznymi, które przysparzały jej sporo bólu. Sytuacja była na tyle poważna, że wymagała interwencji lekarzy.

Co się dzieje z Ireną Santor?

Artystce dokuczały napady silnej kolki nerkowej, wywołanej obecnością kamieni nerkowych. Zapadła więc decyzja o przeprowadzeniu zabiegu usunięcia kamieni nerkowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mariola Bojarska-Ferenc o swojej diecie. Jakie produkty wyeliminowała?

Jak czytamy w "Super Expressie", w teraz Santor ponownie musiała trafić do szpitala. Wszystko związane jest ze zmianą skórną w obrębie nosa. Lekarze uznali, że może być ona niebezpieczna, dlatego postanowili wyciąć fragment skóry i wysłać go do badania histopatologicznego. Na wynik trzeba czekać aż trzy tygodnie.

Pani Irenka czuje się bardzo dobrze i jest dobrej myśli. Lada chwila wraca do domu - podkreśla gazeta.

Santor na emeryturze

Artystka kilka lat temu zrezygnowała z koncertowania, choć jej fani wciąż mają nadzieję, że jeszcze będą mieli jeszcze okazję zobaczyć ją na scenie. Bo choć Santor przyznała w jedynym z wywiadów, że nie jest w stanie już sprostać ogromnemu wyzwaniu, jakim jest koncertowanie, to od czasu do czasu staje na scenie z mikrofonem w dłoni.

Irena Santor jest prawdziwą ikoną polskiej sceny muzycznej. 9 listopada 2023 roku wokalistka skończyła 89 lat. Zadebiutowała w 1959 roku i od tamtej pory wylansowała wiele przebojów, które stały się legendarne, m.in. "Embarras", "Powrócisz tu", "Tych lat nie odda nikt" czy "Już nie ma dzikich plaż". W 2021 roku zakończyła karierę.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić