Susan Backlinie nie żyje. Znacie ją z kultowej sceny w "Szczękach"

0

Jak poinformował serwis TMZ.com, zmarła Susan Backlinie, która zagrała jedną z najsłynniejszych ról w filmie "Szczęki". Aktorka miała 77 lat. Zmarła w swoim domu w Ventura w stanie Kalifornia.

Susan Backlinie nie żyje. Znacie ją z kultowej sceny w "Szczękach"
Aktorka i kaskaderka miała 77 lat (Wikimedia Commons)

Jak poinformował agent aktorki i kaskaderki, Matthew Templeton, przyczyny śmierci nie udało się jeszcze ustalić.

Jedną sceną zapisała się w filmografii

Backlinie była światowej sławy pływaczką i zawodowym nurkiem, kiedy w wieku 28 lat zatrudniono ją do rolie Chrissie w "Szczękach".

Nie chciałem, by robiła to aktorka. Potrzebowałem kaskadera, ponieważ potrzebowałem kogoś, kto świetnie radzi sobie w wodzie i wie, jak znieść to, co według mnie oznaczało mnóstwo gwałtownych wstrząsów. Więc poszedłem na akrobacje wodne, znalazłem ją, a Susan podjęła wyzwanie – powiedział Spielberg w książce Laurenta Bouzereau z 2023 r. pt. "Spielberg: Pierwsze dziesięć lat".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Katarzyna Warnke postawiła na szczerość: "Rozstanie i rozwód mnie zmieniło i ponowne stanięcie na nogach BEZ WSPARCIA"

Backlinie przy scenie pracowała przez trzy dni.

Kręciliśmy od 6, 7 rano do 9 rano ze względu na światło. Przyznam, że pod koniec dnia byłam wyczerpana – powiedziała w zeszłym roku w wywiadzie.

Dzięki tej scenie wiele osób na zawsze zrezygnowało z pływania w oceanie.

Urodzona 1 września 1946 roku Backlinie wraz z rodziną przeprowadziła się z Waszyngtonu do West Palm Beach na Florydzie, gdy miała 10 lat. Była cheerleaderką i mistrzynią stanu w pływaniu w szkole średniej Forest Hill; po ukończeniu studiów w 1964 r. uczęszczała przez rok do szkoły pielęgniarskiej.

W telewizyjnym filmie dokumentalnym "Szczęki: The Inside Story" z 2010 roku powiedziała, że podczas swojej sceny "czuła, jak biodra przechylają się w jedną stronę i po prostu wyrzucała ramiona w przeciwnym kierunku tak mocno, jak tylko mogła".

"Szczęki" były jej pierwszym występem w filmie. Backlinie wróciła do wody nago i po ciemku dla Spielberga w "1941" (1979), tyle że tym razem napotkała japońską łódź podwodną.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić