Zmaga się z demencją. Jego zdjęcie z córką chwyta za serce

7

1 kwietnia córka Bruce’a Willia skończyła 12 lat. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie dziewczynki z jej ojcem. Trudno się nie wzruszyć, patrząc na to, jak chory ojciec obejmuje swoją pociechę.

Zmaga się z demencją. Jego zdjęcie z córką chwyta za serce
Bruce Willis zakończył karierę w 2022 r. z powodu choroby (fot. Getty, Gilbert Carrasquillo)

Pod koniec 2021 r. u Bruce’a Willisa zdiagnozowano afazję. Choroba ta wpływa na zdolności poznawcze. Jest zaburzeniem mowy/funkcji językowych. Zwykle występuje u ludzi po udarze mózgu, zawale mózgu i wylewie. Z jej powodu wiosną 2022 r. poinformowano, że Willis kończy karierę filmową.

Niestety kolejne doniesienia ws. jego zdrowia były tylko gorsze.

"Odkąd wiosną 2022 r. ogłosiliśmy, że Bruce cierpi na afazję, stan jego zdrowia pogorszył się i teraz mamy bardziej szczegółową diagnozę: otępienie czołowo-skroniowe (znane jako FTD). Niestety problemy z komunikacją to tylko jeden z objawów choroby, z którą zmaga się Bruce. Chociaż jest to bolesne, ulgę przyniosło postawienie wreszcie jasnej diagnozy" - napisała żona aktora Emma Heming Willis w lutym 2023 r. na Instagramie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz: Największe metamorfozy gwiazd

FTD to jedna z rzadszych form demencji. Willis stracił zdolność mówienia, pisania, czytania i zapamiętywania tekstów.

Z tego powodu były aktor cały czas jest pod stałą opieką młodszej od niego o 24 lata żony. O tym, jak Bruce się czuje, opowiedziała niedawno córka z pierwszego małżeństwa z Demi Moore, Talluhah.

- Jego stan się nie zmienia, co, jak się nauczyłam, jest najlepszą rzeczą, o jaką w takim przypadku można prosić. Kiedy z nim jestem, widzę miłość w jego oczach. To wciąż mój tata, który mnie kocha. [...] Często siedzimy razem i słuchamy muzyki, napawając się tą energią miłości. To naprawdę wyjątkowe - wyznała w "The Drew Barrymore Show".

Seria wydarzeń w życiu Bruce’a Willisa

21 marca Emma i Bruce świętowali 15. rocznicę ślubu. Wyznanie Emmy w poście na Instagramie było niezwykłe.

"Mogę pogrążyć się w smutku lub mogę to uczcić. [...] Nasz związek i więź są prawdopodobnie silniejsze niż kiedykolwiek. Mamy dwie bystre, zabawne i zdrowe córki. Mamy rodzinę zbudowaną na wzajemnym szacunku i podziwie. Po prostu kocham i uwielbiam mężczyznę, którego poślubiłam. Jestem dumna z tego, co mamy i nadal tworzymy. Tak więc, szczęśliwych kryształowych godów dla nas" - napisała.

1 kwietnia rodzina Willisów miała okazję do kolejnego świętowania. Tego dnia 12. urodziny obchodziła ich córka Mabel. Z tej okazji Emma Heming opublikowała filmik, w którym znalazło się również ujęcie z aktorem, czule obejmującym córkę. "Nie przestawaj błyszczeć" - napisała mama. Trudno nie wzruszyć się, patrząc na taki obrazek.

Autor: KDH
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić