Od początku swojej kariery dziennikarskiej Marcin Pawłowski związany był niemalże wyłącznie z TVN-em. Zaczynał w kieleckiej redakcji sportowej "Echa Dnia", a po przeniesieniu się do Warszawy ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, co umożliwiło mu pracę w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym.
Marcin Pawłowski w TVP1 razem z Karoliną Korwin-Piotrowską prowadził program "Filmidło", choć jego udział nie trwał długo. W 1997 roku rozpoczął współpracę z TVN-em, gdzie jego kariera nabrała tempa. W "Faktach" pełnił rolę prezentera i reportera, relacjonując między innymi pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do Polski oraz zamachy na World Trade Center w 2001 roku.
W 2002 roku, niestety, Pawłowski usłyszał tragiczną diagnozę: złośliwy nowotwór tkanek miękkich. Część leczenia przeszedł w Szwajcarii, co zmusiło go do tymczasowego opuszczenia telewizji.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Marcin Pawłowski zmarł 20 lat temu
Po półrocznej przerwie zdecydował się wrócić do pracy i wówczas odniósł się do plotek na temat swojego stanu zdrowia.
Winien jestem państwu słowo wyjaśnienia. Widzimy się po raz pierwszy po półrocznej przewie, trudno też nie zauważyć, że nieco się zmieniłem. To prawda, jestem chory, a ważną częścią walki z moją chorobą jest dla mnie praca, dlatego postanowiłem do niej wrócić. Rozumieją to moi lekarze, szefowie, koleżanki, koledzy. Mam nadzieję, że zrozumiecie także państwo - mówił wówczas Marcin Pawłowski.
Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo
Jego ostatnie wystąpienie na antenie miało miejsce 10 września 2004 roku. Zmarł dwa miesiące później, 20 listopada 2004 roku, w wieku zaledwie 33 lat, zostawiając żonę i córeczkę. Jego osiągnięcia zostały docenione, a pośmiertnie otrzymał nagrodę Dziennikarza Roku Grand Press. Marcin Pawłowski został pochowany na Starych Powązkach w Warszawie. Piękny nagrobek przedstawiający niedomknięte drzwi stworzył rzeźbiarz Piotr Grzegorek.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.